GündemSlayt Haber

Artık Üniversitede Bölüm Değiştirmek Daha Kolay

YÖK’ün Aldığı Yeni Kararla Memnun Olmadığı Bölümde Okuyan Bir Öğrenci Artık İstediği Farklı Bir Bölüme Yatay Geçiş Yapabilecek.

Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uyarınca kurumiçi ve kurumlararası yatay geçiş işlemleri devam etmekte olup, adı geçen yönetmeliğin Ek Madde 1’i uyarınca yapılacak yatay geçişlerde uygulanacak esaslara ilişkin 08.07.2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınan kararı aşağıdadır.

Ancak genel bir bilgi vermek gerekirse, Kararın 1. Maddesine Göre bölümler arası geçiş artık mümkün. Örneğin, İşletme Bölümüne (TM1) ile yerleşmiş bir aday sınava girdiği tarihte yeterli bir MF4 puanı alabilmişse istediği mühendislik programına yatay geçiş yapabilecek.

 

blank

blank

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Efendim ben 2016 girişli ankara üniversitesi öğrencisinden ama 2017 dede ygs ve lys ye girdim fakat bolumumu değiştirmek istiyorum 2016 puanimla giriş yapabilir miyim herhangi bir bölüme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu