Akademik Personel | 15 Haziran 2021, Salı

YÖK’te Program Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

YÖK’te Program Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
       

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’ın katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısında, “Jeoloji, jeofizik ve maden” mühendisliği programları bütün yönleriyle ele alındı.

Yükseköğretim Kurulunda (YÖK) “Jeoloji, jeofizik ve maden mühendisliği” programları değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Kurulun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, YÖK’te yer bilimleri programlarından, jeoloji mühendisliği, jeofizik mühendisliği ve maden mühendisliği eğitiminin bütün yönlerinin görüşülmesi amacıyla, bir toplantı yapıldı.

İlgili programların bölüm başkanları ve bu bölümlerin bulunduğu fakültelerin dekanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal da katıldı.

Toplantıda öncelikle, “Jeoloji, jeofizik ve maden” mühendislikleri eğitimiyle ilgili, özellikle kontenjan, kalite, istihdam ve bu sorunların çözümlerine dair öneriler ele alındı.

Ayrıca sorunların çözümü için ilgili alanlardaki dekan veya bölüm başkanlarından oluşan “Yer Bilimleri Eğitimi Değerlendirme Komisyonu” oluşturulmasına ve bu komisyonun 2 aylık çalışma sonrasında bir rapor hazırlayarak, YÖK Başkanlığı’na sunması kararı verildi.

Anadolu Ajansı
       

Kolay Hobiler