Akademik Personel | 21 Aralık 2020, Pazartesi

YÖK’te Hukuk Fakülteleri İçin Daimi Komisyon Kurulacak

30 Aralık 2015
YÖK’te Hukuk Fakülteleri İçin Daimi Komisyon Kurulacak
       

YÖK’te, hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerinin tespiti amacıyla daimi komisyon kurulması kararlaştırıldı.

YÖK’te, hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespitinin yapılması amacıyla daimi komisyon kurulması kararlaştırıldı.

YÖK’ten yapılan açıklamada, dün hukuk fakültesi dekanları ile ikinci kez düzenlenen toplantıya ilişkin bilgilere yer verildi.

Açıklamaya göre, Türkiye’deki hukuk eğitiminin niteliği, mezunların mesleki yeterliliği ve istihdam sorunlarının görüşüldüğü toplantıda, hukuk fakültesi dekanları ile hukuk eğitiminin niteliği ve hukuk fakültelerinin sorunlarına yönelik yapılacak iyileştirmelere dair bir yol haritası belirlendi.

Fakülte dekanlarının görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda, hukuk fakültelerinin kontenjanları, müfredatı, eğitim öğretim süresi ve mezuniyet sonrasında sınav yapılması gibi hususlar ele alındı.

Toplantıda ayrıca, hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespiti amacıyla YÖK bünyesinde, hukuk fakültesi dekanları, Adalet Bakanlığı ve Adalet Akademisi Başkanlığı yetkililerinin bulunduğu daimi komisyon kurulması kararlaştırıldı.

Anadolu Ajansı
       

Kolay Hobiler