Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

YÖKDİL Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

4 Mayıs 2017
YÖKDİL Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?
       

Başarılı olmak için nasıl çalışacağımızı ve hangi sınava çalışacağımızı bilmek çok önemlidir. Planlı ve programlı, yani bilinçli bir hazırlanma süreci geçirerek zamanınızı ve enerjinizi en doğru şekilde değerlendirmiş olursunuz.

Bu bağlamda YÖKDİL sınavını tüm hatlarıyla öğrenmek için daha önceden yayımlamış olduğumuz içeriklerimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

YÖKDİL Sınavı Projesi Hayat Geçiriliyor

YÖKDİL Sınavında Çıkan Soru Tipleri Nelerdir

Her şeyden önce belirtmek isteriz ki İngilizce, bir iki ay gibi kısa bir zaman diliminde öğrenilecek bir şey değildir. İngilizceyi öğrenmek bir zaman ve birikim gerektirir. Sınava ilk girişinizde alacağınız puanlar motivasyonunuzu etkilemesin.  Çünkü biliyorsunuz ki motivasyon verimli ders çalışmayı etkileyen en önemli olgulardan biridir. Bunun için hedeflerimizi bilmeli, kendimizi psikolojik olarak bu duruma hazırlamalıyız ve en önemlisi düzenli ve disiplinli olarak çalışmamızı sürekli hale getirmeliyiz.

YÖKDİL sınavına ilk kez hazırlanacağım ne yapmalıyım?

Eğer ilk kez bu düzeyde bir yabancı dil sınavına hazırlanacaksanız ve İngilizce bilginiz yetersizse sizlere başlangıç için Ön Hazırlık ve YÖKDİL Hazırlık gruplarını öneriyoruz. Peki bu gruplar nedir, ne öğreneceğim?

Bu grup İngilizceye yeni başlayanlar ya da uzun süre İngilizceyle ilgilenmemiş olan adaylar için hazırlanmıştır. Ön Hazırlık grubunda İngilizceye sıfırdan başlanır. En temel bilgiler, gramer yapıları, kelime çalışmaları ve temel collacation çalışmaları gerçekleştirilir. Açıkça söylemek gerekirse bu grupta adaylar bir sonraki seviyede alacağı İngilizce eğitimi için hazırlanmaktadır.

Bildiğiniz gibi YÖKDİL; Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olarak 3 farklı alana ayrılmaktadır. Gireceğiniz alana göre seçtiğiniz YÖKDİL Hazırlık grubunda temel gramer bilgisinden başlayarak, detaylı soru tipi analizleri, soruların çözüm yolları gibi YÖKDİL’e eksiksiz hazırlanmanızı sağlayacak tüm çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu grupta alana özgü okuma, çeviri, kelime ve collacation çalışmaları da yapılmaktadır.

Daha önce YÖKDİL’e girip belirli bir puan almışsanız ve puanınızı yükseltmek istiyorsanız YÖKDİL Hazırlık ve Temel Akademik Çeviri gruplarına birlikte katılarak bu sınava eksiksiz hazırlanabilirsiniz.

Hem YDS hem de YÖKDİL okuduğunu anlamaya dayalı sınavlardır ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirerek bu sınavlardan iyi puanlar almak hayal değildir. Temel Akademik Çeviri grubu adaylara sıfırdan akademik düzeyde çeviri öğretmek amacıyla oluşturulmuştur. Bu gruba katılanlar cümle düzeyinden başlayarak çeviri yapmanın inceliklerini öğrenirken aynı zamanda kelime ve collacation bilgilerini geliştirmektedirler. Bu grubun adaylara en büyük avantajı YÖKDİL ve YDS’de okuma anlama sorularında daha başarılı olmayı sağlamasıdır. Ayrıca Temel Akademik Çeviri Grubu adayların sınavda hızlanarak zamanı daha etkili kullanmalarını sağlar.

YÖKDİL sınavına hazırlanmak istiyorsanız geç kalmadan seviyenize uygun gruba katılarak siz de eksiksiz hazırlanabilirsiniz. Tüm alanlara özel olarak hazırlanmış YÖKDİL Deneme Sınavları, YÖKDİL Kelime Listeleri ve YÖKDİL Ana Ders Kaynağı tarafımızdan tüm katılımcılara ücretsiz sağlanmaktadır. Tek yapmanız gereken düzenli ve disiplinli olarak çalışmaktır.

Daha fazla bilgi almak için: www.remzihoca.com

       

Kolay Hobiler