Akademik İlanlarManşet Haber

YÖK Yurtdışında Öğretim Elemanı Görevlendirecek

Türkoloji Projesi Kapsamında Yurt Dışındaki Üniversitelerde Çalışmak Üzere Öğretim Elemanları Görevlendirilecektir

Yunus Emre Enstitüsü ile Yükseköğretim Kurulunun eşgüdüm içerisinde yürüttüğü Türkoloji Projesi kapsamında, Türkiye’de Türkçe Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi/Türk Dili ve Edebiyatı/Çağdaş Türk Lehçeleri bölümlerinde çalışan, tercihen doktorasını tamamlamış öğretim elemanları, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yurt dışındaki üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji bölümlerinde görevlendirilecektir.

Bu kapsamda görev almak isteyenlerin ekte yer alan özgeçmiş formunu ve dilekçeyi doldurarak 04 Nisan 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığına şahsen veya posta/e-posta/faks yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Ekler:

Başvuruların gönderileceği posta ve e-posta adresi ile faks numarası:

Yunus Emre Enstitüsü
Atatürk Bulvarı Nu:11, 06050 Ulus/Ankara
Tel: (0312) 309 11 88
Faks: (0312) 309 16 15
E-posta adresi: sert@yunusemrevakfi.com.tr

Açıklamalar:

Öğretim elemanlarına ait akademik özgeçmişler, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak heyet tarafından değerlendirilecek, görevlendirilmesi uygun bulunanlara 16 Mayıs 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi verilecektir.

Heyet tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları üniversitelerden izin almaları hâlinde görevlendirileceklerdir.

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları da dâhil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte ilk gidiş, son dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı tarafından karşılanacaktır.

Bilgi İçin:

Doç. Dr. Mustafa Balcı
Türkoloji Koordinatörü
Tel: (0312) 309 11 88 / 1010
Faks : (0312) 309 16 15
E-posta: mustafa@yunusemrevakfi.com.tr

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. bu yıl İlahiyattan mezun olacam ve araştırma görevlisi olmak için başvuruları tam olarak nereden öğrenebilirim, ne zaman başlıyor ve alımlarda istenilen şartlar nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu