Akademik Personel | 19 Mayıs 2019, Pazar

Yök Üyelerinin Üniversite Ziyaretleri Başladı

15 Nisan 2017
Yök Üyelerinin Üniversite Ziyaretleri Başladı
       

Üniversitelerin gelişim durumunun gözlemlenmesi ve mevcut durumunun yerinde tespiti amacıyla YÖK üyelerinden oluşturulan heyetler belirli bir program dahilinde üniversitelere ziyaretler gerçekleştirecek. Başta öğretim elemanları ve öğrencilerle olmak üzere ilgili bütün paydaşlarla görüşülecek.

 

YÖK Genel Kurul üyelerinden oluşacak heyetler, haftalık ya da aylık dönemlerde farklı bir üniversiteyi ziyaret edecekler.

 

Bu kapsamda ilk olarak YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şişman ve Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan’dan oluşan heyet Hitit Üniversitesini ziyaret etmek üzere Çorum’a gitti.

Üniversite ziyareti öncesinde Çorum Valisi Necmeddin Kılıç ile bir görüşme gerçekleştiren YÖK Heyeti, ardından Çorum Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen görüşmelerin ardından, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman ve Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan Hitit Üniversitesini ziyaret etti.

Ziyarette öncelikle üniversitenin senato üyeleriyle bir görüşme gerçekleştiren heyet, ardından öğretim elemanları ile bir araya geldi.Üniversite yetkilileri bu görüşmeler esnasında YÖK Üyelerine çeşitli öneri ve sorunlarını iletebilme fırsatını buldu.

 

Hitit Üniversitesi öğrencileriyle de bir araya gelen YÖK Üyeleri, üniversite bünyesindeki bazı birimlerde de çeşitli incelemelerde bulundu.

 

Kaynak

 

       

BENZER HABERLER