Akademik Personel | 23 Mayıs 2018, Çarşamba

YÖK Başkanı Saraç 50/D’li Araştırma Görevlileri İle Buluştu

YÖK Başkanı Saraç 50/D’li Araştırma Görevlileri İle Buluştu
       

YÖK BAŞKANI SARAÇ 50/d’li ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ İLE BULUŞTU

31 Mart 2015/Ankara

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, “Sorun Üreten Değil, Sorun Çözen YÖK” toplantılarının ilkini 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 50/d maddesi kapsamında istihdam edilen araştırma görevlileri ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında gerçekleştirdi.

 

16 üniversite ve 4 sendikadan birer temsilcinin katıldığı “50/d’li Araştırma Görevlilerinin Sorunları” toplantısında bir konuşma gerçekleştiren YÖK Başkanı Saraç, Yükseköğretim sisteminde bazı sorunların olduğunu ve bu sorunların çözümü için paydaşların fikirlerine başvuracaklarını belirtti.

 

Bu kapsamda “Sorun Üreten Değil, Sorun Çözen YÖK” Projesi’ni başlattıklarını, sorunları, yükseköğretim kurumlarının temsilcileri ve diğer paydaşlarla ele alacaklarını bildiren Saraç, 50/d’li araştırma görevlilerinin bazı sorunlar yaşadığını bildiğinin altını çizdi.

 

 

 

Yükseköğretimin sıhhatli bir şekilde yürütülmesi açısından bu konuyu üniversitelerimizin, bilim hayatımızın, Türkiye’nin istikbalinin inşasında önemli bir unsur olarak gördüklerini dile getiren Saraç, çok yakında yükseköğretimde yaşanan diğer sorunlar hakkında da çalışmak istediklerini vurguladı.

YÖK Başkanı’nın konuşmasının ardından toplantıya katılan araştırma görevlileri, tek tek söz alarak yaşadıkları sorunları, sorunların çözümü hakkında görüş ve önerilerini karşılıklı müzakere çerçevesinde YÖK Başkanı’na iletme fırsatına erişti.

Toplantının ardından yemeğe geçilirken, araştırma görevlilerinin görüş ve önerilerini paylaşmaktan dolayı toplantıdan memnun ayrıldığı ve toplantının verimli geçtiği konusunda hemfikir oldukları gözlemlendi.

Kaynak: YÖK

       

BENZER HABERLER