GündemSlayt HaberYLSY

YLSY 2013 Sonbahar Mülakata Çağırılacaklar Açıklandı

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2013-YLSY) : Sözlü Sınava Çağırılacakların Açıklanması

 

1416 Sayılı Kanun kapsamında yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek amacıyla gönderilecek öğrencilerden sözlü sınava alınacak olanları belirleme işlemleri tamamlanmıştır.

Sonuçlar, 4 Aralık 2013 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

 

Sözlü sınava çağırılacakadaylar, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün http://ogm.meb.gov.tr sayfasındaki Duyurular bölümünden  yapılacak işlemleri, işlem takvimini öğrenebileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2013-YLSY Sonuçları

2013-YLSY Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

 

 

İlgili Makaleler

36 Yorum

 1. ylsy sözlü sınavı geçtikten sonra TOEFL dan geçerli puanı 6 ayda alamazsam bir 6 ay daha hakkım varmış. peki sonrakı 6 ayda da alamazsam ne olur?

 2. yurt içinde dil kırsuna katıldıktan sonra TOEFL da geçerli puanı alamazsam ne olur.

 3. Bir üniversiteye atandıktan sonra, eğitimi de yurt dışında tamamlayıp dönünce o üniversite yerine başka bir yere gönderilme ya da akademisyen değil de memur konumuna getirilme gibi bir durum söz konusu mu? yani ben nereye atandıysam oraya gideceğim, değil mi?

 4. iyi akşamlar ben kazandığımı yeni öğrendim ama belge başvurur süresi dolnuş ne yapmam gerekiyo acaba hakkımı kaybettim mi beni bilgilendirebilir misiniz lütfen

 5. belgelerimi tarayıp gönderdim hala işlem görmedi yazıyor üstelik göndereli saatler oldu ne yapmam gerekiyor.

 6. MERHABA arkadaşlar, kolay gelsin..Ben belgelerimi yükledim sisteme, kabul etti, ama diplomamın aslı gibidir’ini yükledim herhangi bir sorun olmaz değil mi?Bu konuda bilgisi olan var mı?

  1. kabul etme süreci hemen mi oldu yoksa biraz zaman geçti mi ben şimdi yükledim ve henüz bir açıklama gelmedi

   1. kabul etti derken belgelerim yüklendi yani orada bir sorun olmadı, ama benim anladığım kadarıyla işlem görmedi yazmasının nedeni evrak gönderme süresi bittikten sonra olacak yani sonra onaylanacak şimdi kimse kontrol etmiyor

 7. arkadaşlar benim öğenci bilgilerinde eksiklik var başvuru geçersizdir diye bir yazı var bu nedir aynı sorunu yaşıyan var mı ?

   1. başvuru kimlik bilgilerinde başvuru formu eksik bildirim başvurunuz gecersizdir diyo bu sorun başkasında var mı çünkü başvuru formu ne onu bile anlamadım…

 8. orman bakanlığını mülakatına çağrıldım, yurt dışında ne kadar kalacağımı biliyor musunuz?

  1. Yaklaşık 6 kalıcaksınız, karşılığında 12 yıl zorunlu görev yapmalısınız.

     1. doktora için de yurtdısında kalmak gerekiyor mu? ben yüksek lisansımı yapıp dönmek istiyorum.

 9. 4 yıldır sınıf öğretmeniyim meb ZİHİNSEL ENGELLİLER EĞİTİMİ (DİSLEKSİ VEYA ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ KONUSUNDA ÇALIŞMA ŞARTIYLA) mülakatına gireceğim istifa edip gitmek mantıklı mı dönüşte nerede çalışıyoruz verilen burs bizden geri alınacak mı

  1. Burs çalışma karşılığı veriliyor 12 yıl zorunlu hizmetiniz olacak. Dönüşde MEB’de Uzman ya da Memur olacaksınız hangi ilde çalışacağınız kesin değil.

  2. hocam merhaba ben de sınıf öğrt. mezunuyum ve aynı bölümü kazandım bu bursu çok istiyodum fakat bölüm konusunda maalesef biraz tereddütteyim ayrıca kurum bilgileri olarak milli eğitim bakanlığı yazdığı için orda çalışacağmzı düşünüyorum tabi sözlü sınav da var bakalım ne olacak orda… yalnız ben yeni mezun oldum atanamadım eğer atanmş olsam kesinlikle bırakmazdım….

   1. Mrblar hocam bende aynı durumdayım. 4 yıldır Mebte sınıf öğretmeni olarak çalışmaktayım. Zihinsel engelliler(otizm) mülakata çağrıldım. İstifa edip bu yolda gitmek çok mantıklı bir karar gibi gelmiyor bana.Meb’in istifa konusund bir düzenleme yapması gerektiğine inanıyorum.

 10. hitit makina 79.– alesle şırnağı üste yazdın diye gelmedi şırnak üni geldi mulakaata gitmeyeceğim ayrıca Nazmi hocam puanların neden bu kadar düştüğü hakkında bi açıklama yapar mısınız lütfen ??

  1. Puanlar düşer çünkü kimse mülakata güvenmiyor ve ankaraya kadar gitmek istemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu