Akademik Personel | 24 Mart 2019, Pazar

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

23 Aralık 2016
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
       

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerine ” uygun olması gerekmektedir.

Söz konusu şartların sağlandığını gösterir bir yazının Araştırma Planlama Rektör Yardımcılığından alınması için gerekli belgeler hazırlanmalı ve başvuru dosyasına konulmalıdır. Söz konusu belgelerle ilgili bilgiler http://www.apry.yildiz.edu.tr/page/19 linkinde bulunmaktadır.

Profesör kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eseri”ni belirttiği dilekçelerine; iki adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen altı takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğe;

Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; iki adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğe,

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, varsa yabancı dil başarı belgesini, doktora belgesini, bilimsel çalışma ve varsa yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına;

Duyurumuzun yayımı tarihinden itibaren başlayarak 15 gün içinde başvurmaları gerekmektedir.

Fakülte Bölüm Anabilim Dalı Profesör Doçent Yard. Doç. Açıklama
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM YÖNETİMİ 2 Doçentlik Unvanını Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Alanında almış olmak
EĞİTİM FAKÜLTESİ MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ 1 Kimya Lisans mezunu, Lisans ve Lisansüstü ders vermiş olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER VE TÜRKÇE EĞİTİM SOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİ 1 Lisans ve lisansüstü eğitimlerini Sosyal Bilgiler Eğitiminde tamamlamış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER VE TÜRKÇE EĞİTİM TÜRKÇE EĞİTİMİ 1 Doçentlik Unvanını Türkçe Eğitimi Alanından almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER VE TÜRKÇE EĞİTİM TÜRKÇE EĞİTİMİ 1 Yabancılara Türkçe Öğretimi ve konuşma eğitimi alanında çalışmaları bulunmak
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR YAZILIMI 1 Doktora, doçentlik ve yayınları, Bilgisayar Mühendisliği alanında olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ ELEKTRİK MAKINALARI 3 (*) Doktora ve yayınları, Elektrik Makinaları ve Güç Elektroniği alanında olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB. MÜH. DEVRELER VE SİSTEMLER 1 (*) Yayın ve çalışmaları, Devre ve Sistemler alanında olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB. MÜH. ELEKTROMAG. ALAN VE MİK.TEK. 1 (*) Yayın ve çalışmaları, ilgili anabilim alanında olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ KONTROL VE OTOMASYON MÜHENDİSLİĞİ 1 (*) Doktora ve yayınları, Kontrol Mühendisliği alanında olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ BATI DİLLERİ VE EDEBİYATI MÜTERCİM TERCÜMANLIK (FRANSIZCA) 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ FİZİK ATOM VE MOLEKÜL FİZİĞİ 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ FİZİK KATIHAL FİZİĞİ 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ 1 (*)
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ İSTATİSTİK UYGULAMALI İSTATİSTİK 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA ANALİTİK KİMYA 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA BİYOKİMYA 1 (*)
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA FİZİKO KİMYA 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA ORGANİK KİMYA 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK FONKS. ANALİZ VE FONK.TEO. 1 (*)
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK TOPOLOJİ 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK GENEL BİYOLOJİ 1 Biyo uyumlu taşıyıcı sistemler ve Nanopartüller ile ilgili çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNALARI MÜHENDİSLİĞİ GEMİ HİDROMEKANİĞİ 1 Gemi Sevki veya Gemi Hareketleri alanında çalışmaları olmak.
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ GEMİ İNŞAATI VE GEMİ MAKİNALARI MÜHENDİSLİĞİ GEMİ İNŞAATI 1 (*)
GEMİ İNŞAATI VE DENİZCİLİK FAKÜLTESİ GEMİ MAKİNALARI İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ 1 Denizci Eğitimci belgesine sahip olmak veya
Denizcilikle ilgili mesleki dersleri verebilecek yeterlikte olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK. SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER 1 (*) Lisans eğitimini kamu yönetimi, yüksek lisans eğimini uluslararası ilişkiler veya savaş bilimleri, doktora eğitimini uluslararası ilişkiler anabilim dalında yapmış olup, doçentlik unvanını aynı anabilim dalında almış olmak. Yayınları uluslararası güvenlik ve dış politika alanında olmak
İNŞAAT FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE TEKNOLOJİSİ 1
İNŞAAT FAKÜLTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ KARTOGRAFYA 1
İNŞAAT FAKÜLTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ÖLÇME TEKNİĞİ 1
İNŞAAT FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ HİDROLİK 1 (*) 1 (*)
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ 1 (*) Gıda Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve Çikolata ve Şekerleme Teknolojisi üzerine çalışmaları olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ 1 (*) Gıda Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ SİSTEM ANALİZİ 1 (*)
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ ÜRETİM METALURJİSİ 1 (*) Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 1 (*) Doktorası ve yayınları Üretim Sistemleri alanında olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ YÖNEYLEM ARAŞTIRMASI 1 (*) Doktorası ve yayınları Lojistik alanında olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ MAK. MALZE. VE İMALAT TEK. 1 (*) İmalat Teknolojileri alanında doktora yapmış olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK BİNA BİLGİSİ 1 Mimari Tasarım alanında doktora yapmış ve mimari tasarımda kuram, eleştiri ve yöntem konusunda uzman olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK YAPI BİLGİSİ 1 Lisans eğitimini İnşaat Mühendisliği alanında tamamlamış, İnşaat Mühendisliği-Yapı alanında doktora yapmış, yapı mühendisliği ve yapı malzemeleri alanlarında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ SEHİR BÖLGE PLANLAMA ŞEHİRCİLİK 1 Şehir Planlama alanında doktora yapmış ve kent merkezleri konusunda uzman olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ SEHİR BÖLGE PLANLAMA ŞEHİRCİLİK 1 Şehir Planlama alanında doktora yapmış ve kentsel ulaşım konusunda uzman olmak.
SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ MÜZİK VE SAHNE SANATLARI DUYSAL (SES) SANATLARI TASARIMI 1 (*)

*: 23.03.2016 tarih ve 29662 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ”Yüksek Öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik” uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.

       

BENZER HABERLER