Akademik İlanlar

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Akademik Personel Alacak

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1 – Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel koşulları taşıyan öğretim üyesi (Yardımcı Doçent) alınacaktır.

2 – Yardımcı Doçent kadrosu için adayların, başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve yabancı dilini belirten (*) başvuru dilekçesine özgeçmişini, 3 fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisi, doktora belgesini, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesini, varsa yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekmektedir.

3 – Başvuruda bulunacak adayların ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

4 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

5 – Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Yardımcı Doçent kadrolarına başvuru yapamazlar.

6 – Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

7 – İlanımız sonucunda atanmaya hak kazanan adayların “Eğiticilerin Eğitimi” ile ilgili belgeye sahip olmaları gerekmektedir. Söz konusu belgesi olmayanların eğitime katılıp belge alıncaya kadar atamaları yapılmayacaktır.

8 – Başvuru adresi:

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü

Esenboğa Merkez Külliyesi Dumlupınar Mah. Çubuk-ANKARA

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

(*) Yardımcı Doçent adayları için 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde başvuru belgesinde belirtmiş olduğu yabancı dilden yabancı dil sınavı yapılacaktır.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI VE ALANI UNVANI DERECESİ ADET AÇIKLAMA
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Yardımcı Doçent 2 1 Lisans, Yüksek Lisans ve doktorasını Mimarlık Bölümünde yapmak. Sürdürülebilir konut kalitesi politikaları ve değerlendirme kriterlerinin farklı kültürlerdeki karşılaştırmaları ve holistik mimari ile konut tasarımı konularında çalışmış olmak.
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Yardımcı Doçent 3 1 Lisans, Yüksek Lisans ve doktorasını Mimarlık Bölümünde yapmak. Mimarlık tarihçisi, tarihi çevre ve restorasyon uzmanı olmak. Restorasyon alanında uluslararası uygulama deneyimine sahip olmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu