GündemSlayt HaberYDS

YDS Değişikliğinin Amacı Elektronik Sınav Olarak Açıklandı

Devlet Personel Başkanlığı, YDS’de 4 Temmuz itibariyle yapılan değişikliğin ana amacının YDS’nin elektronik ortama taşınması olduğunu açıkladı

Devlet Personel BaşkanlığıYDS‘de 4 Temmuz itibariyle yapılan değişikliğin ana amacının YDS’nin elektronik ortama taşınması olduğunu açıkladı.

Başkanlıktan yapılan açıklamada “Bu değişikliğin temel amacı, basılı ortamda yapılan YDS’nin elektronik ortama taşınmasının alt yapısını hazırlamak olarak ifade edildi. Bu bağlamda, elektronik ortamda gerçekleştirilecek YDS modeline geçişte zorunlu bulunan randevulu sistemin gereği olarak yıl içinde çoklu sınav yapılabilecek.” denildi.

 

YDS Yılda 2 Defadan Fazla da Yapılabilecek

 

Kaynak: Memurlar.net

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. YDS veya adı her ne olursa olsun, bu yabancı dil sınavları yılda en az 8 defa yapılmalı. Bir de aday eğer istiyorsa aynı dönemde farklı dillerden sınava girebilmeli.
    Şimdi çoğu insan haklı olarak İngilizce ile boğuşurken bazı kişiler 2, 3, 4, 5, 6 ve daha fazla dil biliyorlar.
    Neden ben kendi isteğim üzerine (sistemden randevu almak suretiyle) muhtelif dillerden sınava giremeyeyim ki?!
    Benim zaten o dilleri bildiğime ilişkin diplomalarım vardır. Madem, ÖSYM veya YÖK (her kimse/neyse artık) benim bu dilleri bildiğimi T.C. hudutları dâhilinde geçerli bir belgeyle belgelememi istiyor, sınav sistemindeki lüzumsuz ve zararlı kısıtlamaları da kaldırsın. Ben de muhtelif dillerden sınava (her türlü ortamda: yazılı, sözlü, dinleme-anlama, kompozisyon, konuşma vs.) gireyim. Millet de: “Baksana adama, 9 dilin tamamından 90 ve üzeri aldı!”, desin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu