GündemSlayt Haber

YDS 2014 İlkbahar Sonuçları Açıklandı

DUYURU
(17 Nisan 2014)

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) İlkbahar Dönemi: Sınav Sonuçlarının Açıklanması

6 Nisan 2014 tarihinde yapılan 2014-YDS İlkbahar Dönemi Sınavının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları, 17 Nisan 2014 günü saat 18:45’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçığı’na aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2014-YDS İlkbahar Dönemi Sonuçları
Sayısal Bilgiler
Temel Soru Kitapçıkları

 

YDS Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Saçmalık en zor sınavdan 55 aldım bu milletin çok kolay dediğinden 52.5 bole iş mi olar hani kolaydı ?

  1. aynen bende 55 aldım daha önceki sınavda ise 62,5 almıştım saçmalıktan başka bir şey değil oysaki ingilizceyi çok ıyı anlıyorum.

   1. haklısın da adı üstünde ÖSYM ( Öğretimde Saçmalama Yerleştirme Merkezi), eşdeğerlik aldığı tüm sınavlarda adamlar listening, speeking test ediyor bunlar koyuyorlar kazma gibi paragrafları hala YGS yapar gibi ingilzice test ediyorlar, YDS değil o zaman sinavın adı, amacına yönelik olmalı bir kere mesela fake test application falan koysunlar, böyle saçmalık olmaz bu sınava boşuna para verip hazırlanmayın arkadaşlar zaten akademik düşünüyorsunuz gidin adam gibi bi TOEFL kursuna adam gibi öğrenin adam gibi geçin bu rezalete para kazandırmaktan vazgeçim bence o paralara adam gibi dil öğrenirsiniz, kazanamasan da ben en azından dil biliyorum dersiniz.
    Gidin bakın üniversitelere nice proflar var 2 kelimeyi konuşamıyorlar biz daha girerken onlardan dil olarak üstün olacaksan neden asistan diye başlayalım ? Direk Yard. Prof desinler gerisini zaten sonra hallederiz…
    Dil bilmeyenin prof, dil bilip de dil kursuna para vermek istemeyenin amele olduğu ülkede yaşıyoruz işte,,,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu