GündemSlayt HaberYDS

YDS 2014 Başvuruları Başladı

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (İlkbahar Dönemi): Başvurular

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2014-YDS İlkbahar Dönemi)   6 Nisan 2014 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular 3-12 Şubat 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

 

Adaylar, 2014-YDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Hocam ben dil tazminatı için giriyorum. Belki 4-5 yıl sonra da doçentlik için falan kullanacağım bu puanı.

  Şu durumda eğitim bilgilerini hemen mi güncelletmem gerekiyor yoksa birkaç ay sonra gidip bir ara güncellesem de olur mu?

  ayrıca belki yarım döneme yl de biter benim. yardım dönem sonra da tekrar onu mu ekletmem gerekiyor? bu nasıl saçma iş anlayamadım.

  1. Şu dipnotu da ekleyeyim

   Zaten akademik personelim YÖKSİS sisteminde benim tüm eğitim bilgilerim var. ÖSYM YÖKSİSten bilgileri neden çekemiyor? Sanki iki ayrı devletin kurumları. Her seferinde ben ne diye uğraşayım ona, geçen sınavda 78,75 ile B grubu dil tazminatını kaçırdım. O yüzden giriyorum. Yoksa hiç uğraşılacak şeyler değil gerçekten.

 2. meraba ben daha yeni başvuru yaptım. lisans öğrencisiyim ama lise bilgilerim görünüyor başvurular da bitmek üzere sizce güncellemeli miyim ne yapmam gerekiyor

  1. Güncellemenize gerek yok. Hiç bir sorun teşkil etmiyor ÖSYM’de ona göre açıklama yaptı.

 3. bugün okulumu aradım bizimle alakalı bir şey değil dedi. ösym sizi kayıt aldığına göre siin lisans okuduğunuzu bilmesi azım dedi. ben en iyisi yarın bi başvuru merkezine gideyim.

 4. Eğitim bilgileri bilgi amaçlı ve formalite icabı. Ben de onayladım ve lise mezunu gözüküyor. ÖYP ve akademik alımlarda ne sorun çıkacak ki…KPSS’de gerekli olur mu bilemem tabi.

 5. iyi akşamlar arkadaşlar. bende lisans okuyorum ama lise mezuniyetim yazıyor. bu bilginin güncellenip güncellenmemesi çok önemli mi acaba?

  1. 2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (İlkbahar Dönemi): Eğitim Bilgileri

   Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adaylar; yeni eğitim bilgilerini eklemek için Sınav Koordinatörlükleri veya ilgili sınav için tanımlı Üniversite Rektörlükleri; eğitim bilgilerini düzeltmek için sadece Sınav Koordinatörlükleri aracılığı ile eğitim bilgilerini belgeye dayalı olarak kontrol ettirip sisteme kaydettireceklerdir. Yanında eğitim bilgisini gösteren resmi bir belgesi olmayan adayların da başvuruları Sınav Koordinatörlükleri veya diğer Başvuru Merkezlerince alınacak ancak eğitim bilgileri alanlarına ait herhangi bir bilgi girişi veya güncellemesi yapılmayacaktır.

   Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapma hakkı olan adaylar da eğitim bilgileri alanında ekleme/güncelleme yapamayacaklar ancak başvuru işlemlerini eğitim bilgileri alanında herhangi bir işlem yapmadan tamamlayabileceklerdir.

   Adaylara duyurulur.

   1. tamam bu konuyu anladım da ben şimdi lise mezuniyeti yazarak girsem aldığım puan ile yüksek lisansa baş vuru yapamaz mıyım?

     1. hımm kpss için önemli demek. şimdi anladım. ona da girecektim. çok sağolun. o zaman pazartesi erkenden güncellemeye gitmeliyim

   2. Merhaba.. Bende şu an lisans öğrencisiyim daha önce dgs ile geçiş yapmıştım. yalnız mezun olunan okul önlisans olarak kalmış. Ayrıca Kpss ye de gireceğim. Güncelleme yaptırmam gerekiyormu ?

 6. Ben de internet üzerinden başvuru yaptim fakat yuksek lisans mezunu oldugum halde lise mezuniyet bilgilerim vsr sadece. Gidip osym koordinasyon merkezinden 3 tl verip guncelleme yapacagiz.. osym bu kez de 3 tl lerle yeni sistem acigini kapaticak gibi

 7. Şu an yüksek-lisans yapıyorum ancak ösym başvuru sayfasında lisans eğitimime devam ettiğim (okuyor) yazıyor. Lisans diploma notum da yok sistemde tabi. Bu durumu düzeltmek için sistemde yapılabilecek hiç bir şey gözükmüyor. Bu şekilde onaylar isem eğitim bilgilerim yanlış olacak. Bu ne saçma bir sistemdir, şimdi benim herhangi bir ösym koordinatörlüğünden mi başvurmam gerekecek?

  1. Aynı durum bende de söz konusu “chalayan”.
   Kesinlikle belirtilen Başvuru Merkezlerinden yapmak zorundasın. Aksihalde….
   Yanında diplomanı götür derim, o yoksa “aslı gibidir” onayı olan fotokopisini götür. Şansa bırakma!

   orzabey, Başvuru Kılavuzunda; 2.3 maddesinin 23. maddesinde yazıyor. Eğer online başvuru yapıyor isen, orada zaten hangilerinden başvurabileceğin yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu