Akan HaberGündem

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Yönetmeliğinde değişiklik

4 Temmuz 2014 CUMA
Resmi Gazete
Sayı : 29050Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Devlet Personel Başkanlığı)’ndan:YABANCI DİL BİLGİSİ SEVİYE BELİRLEME USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 4/1/2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulanYabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde en az bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde en az bir kez olmak üzere yılda en az iki kez; diğer diller için ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda en az bir kez yapılır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Maliye Bakanı ile Devlet Personel Başkanlığının bağlı bulunduğu Bakan yürütür.

 


ESKİ HÜKÜM

(2) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde bir kez olmak üzereyılda iki kez; diğer diller için ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda bir kez yapılır.

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. 7 Eylül YDS, Hem Yazılı Hem de Elektronik Olarak Gerçekleştirilecek ve Elektronik Ortamda Yapılacak İlk Resmi Sınav Olacak ve Tüm YDS Adaylarına Elektronik Sınav Yapacak Kapasiteye Ulaşılıncaya Kadar Basılı Ortamda Yapılan Sınavlar Devam Edecek.

   İlk E-YDS ÖSYM Bilkent Merkezinde 80, Balgat’taki Koordinatörlükte ise 150 Adaya Elektronik Ortamda Uygulanacak.

 1. En az ne abicim ya dalga mı geçiliyor!!

  torpil yapabilmek için yönetmeliği esnetmek sizin işiniz ne de olsa!!
  eski hüküm gibi kesin karar verip ”yılda ….. olmak üzere yılda 3 kez yapılır” denilmemesinin resmi mantığını açıklayabilecek mantıklı biri var mı ?

  yapacağınız işin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu