Diğer

Xiaomi Adeta Rekor Kırdı! Sadece 19 Dakikaya Sığdırdı…

Xiaomi her zaman ki gibi insanları şaşırtmaya devam ediyor ve bu manada dünya rekoru gelebilir işte haberin detayları…

Xiaomi yaptığı hamleler ile insanlığı büyük bir problemden kurtarabiliir artık Telefonun şarj olmasını beklemek sadece tarihte kalabilir, Xiaomi’nin 55 W kablosuz şarj cihazı ile zaten az olan şarj etme süresi şirkete yeterli gelmemiş olacak ki 80 W değerindeki kablosuz hızlı teknolojisinin detayları takipçilerle paylaşıldı.

Xiaomi zoru başardı 19 dakikaya dünyaları sığdırdı!

Xiaomi’nin piyasada 55 W hızlı şarj sunan bir şarj cihazı zaten vardı. Ancak görünüşe göre bu Xiaomi’ye göre yeterince hızlı değil. Şirket, 19 dakikada bataryayı tamamen doldurabilen 80 W kablosuz hızlı şarj cihazı geliştirdiğini açıkladı. Ayrıca yeni şarj cihazının yakın zamanda tanıtılması beklenen 40 W Huawei SuperCharge kablosuz şarj modelinden iki kat daha hızlı olması nedeniyle dünya rekorunu kırdığını iddia etti

55 W hızlı şarj cihazı, Ağustos ayında 50 W hızları destekleyen Mi 10 Ultra ile birlikte tanıtılmıştı. Testlerde 4.500 mAh bataryayı 26 dakikada % 0‘dan % 100‘e çıkardığı görülmüştü. Xiaomi’nin yeni kablosuz şarj cihazı ise 4000 mAh bataryaya sahip prototip bir telefonu 19 dakikada tamamen doldurduğu görüldü.

 

Xiaomi, inanılmaz 80 W hızları sağlamak için özel bir çip ve bağımsız bir bobin sistemi ile daha verimli bir kablosuz şarj mimarisi tasarladı. Akıllı telefonda MTW çok kutuplu konektörler, çift 6C serisi piller ve bazı yazılım hızlandırmaları da vardır. 800 tam şarj olmasından sonra bile endüstri standardında orijinal kapasitesinin % 90‘ını verimli bir şekilde kullanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu