Akademik Personel | 15 Temmuz 2019, Pazartesi

WhatsApp Bilgisayardan da Kullanılabilecek

22 Ocak 2015
WhatsApp Bilgisayardan da Kullanılabilecek
       

Anlık mesajlaşma yazılımı WhatsApp’ın internet üzerinden bilgisayar yardımı ile kullanılan sürümü duyuruldu. WhatsApp’ın Web sürümü, şu an sadece Google Chrome’da çalışırken  iOS’lu cihazları desteklemiyor.

WhatsApp’ı web üzerinden kullanmak için web.whatsapp.com adresini ziyaret ettikten sonra, telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açıp ekrandaki QR kodunu taratmanız gerekiyor. Web’den sohbet edebilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması ve bağlantıyı kesmemeniz gerekiyor.

QR kodunu taratabilmek için WhatsApp’ın son sürümüne ihtiyacınız var, ancak güncellemeler kademeli olarak dağıtıldığından henüz telefonunuza ulamamış olabilir. İşlev, iOS dışında Android, Windows Phone, BlackBerry ve Nokia S60’ta kullanılabiliyor. iOS’un dışarda kalma nedeni, WhatsApp’ın açıklamasına göre “Apple’ın platformundaki kısıtlamalar” Bu nedenle bir süre iOS kullanıcıları Whatsapp’ı bilgisayardan kullanamayacak.

Whatsapp’ın masaüstü sistemlere gelmesi elbette iş dünyasını da etkileyecek. Facebook’tan pek çok işverenin rahatsız olduğu bilinirken, Whatsapp’ın da bilgisayarlara gelmesi çalışanlarla işverenleri karşı karşıya getireceğe benziyor. Kimi uzmanlar Whatsapp’ın bilgisayarlarda yaygınlaşması durumunda web.whatsapp.com adresinin filtreye takılabileceğine dikkat çekiyor.

Kaynak: Hürriyet

 

       

BENZER HABERLER