Akademik Personel | 18 Nisan 2019, Perşembe

Vizyon Filmleri ve Fragmanları

25 Aralık 2014
Vizyon Filmleri ve Fragmanları
       

Vay Başıma Gelenler! 2 Buçuk, Hayatımın Şansı Samba, Hobbit 5 Ordunun Savaşı (The Hobbit The Battle of the Five Armies), Ve Perde (Clouds of Sils Maria) Çapkın Profesör (Rewrite), Gittiler: Sair ve Meçhul, Karda Bir Beyaz Kuş, Rüzgarla Bir bu hafta beyazperdede  seyircilerini bekleyen filmler arasında yerini alıyor.

Vay Başıma Gelenler! 2 Buçuk

Komedi  türünde olan filmin yönetmenliğini Semra Dündar üstleniyor. Filmde, Yıldırım Memişoğlu, Bülent Çolak, Fatma Toptaş ve Çiğdem Tunç gibi isimler yer alıyor.

Hayatını karın tokluğuna rol aldığı erotik filmlerle geçindiren Kerim’in en yakın arkadaşı Basit dışında pek kimsesi yoktur. Çaresizlikle sürüp giden hayatları, Kerim’in varlığından bile haberdar olmadığı babasının ortaya çıkmasıyla kökünden değişir.

 

Hayatımın Şansı Samba 

Eric Toledano ve Olivier Nakache’nin yönetmen koltuğunu paylaştığı filmde, Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim gibi isimler rol alıyor.

Romantizmi ve komediyi bir arada tutan film, daha iyi bir gelecek kurma umuduyla Fransa’ya göç eden Samba’nın ve hayatının zor bir döneminde olan Alice’in kesişen yollarını anlatıyor.

Hobbit 5 Ordunun Savaşı

Fantastik, aksiyon, macerayı bir arada toplayan filmin yönetmenliğini Peter Jackson yapıyor. Filmde, Martin Freeman, Richard Armitage ve Evangeline Lilly rol alıyor.

The Hobbit üçlemesinin son bölümü olan üçüncü filmde, Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan ve Cüceler Bölüğü’nün maceraları sona eriyor.

 

Ve Perde (Clouds of Sils Maria)

Filmin yönetmenliğini Olivier Assayas üstleniyor. Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Moretz filmde rol alan isimlerden. Dram türündeki film, sahne sanatçısı Maria’nın ünlü olmakla mahremiyeti, kariyeriyle özel hayatı arasındaki bağlantıyı ve açmazları sorgulamaya başlamasını öte yandan da ilerleyen yaşının mesleğiyle ilgili sıkıntılarını algılamaya ve onlarla başa çıkmaya çalışmasını ele alıyor.

Çapkın Profesör (Rewrite)

Marc Lawrence’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Hugh Grant ve Marisa Tomei paylaşıyor. İkiliye kadroda Allison Janney, J.K. Simmons, Aja Naomi King ve Chris Elliott gibi isimler eşlik ediyor.

Romantik Komedi türündeki film, Bir zamanların ünlü ve ödüllü senaristi Keith Michaels, aradan geçen 15 yıl içerisinde hayatının tepetaklak oluşuna tanık oluyor. Uzun zamandır ses getiren senaryo yazmadığı için maddi zorluk çeken Keith New York’ta bir üniversitenin senaryo dersleri için eğitmenlik yapmaya başlar ve öğrencilerinden biri olan iki çocuk annesi Holly ile tanıştıktan sonra değişmeye başlar.

Gittiler: Sair ve Meçhul

Kenan Korkmaz’ın ikinci uzun metrajlı filmi, zorunlu göç olgusunu bir aile dramı üzerinden beyazperdeye taşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Savaş Özdemir, Yuhannun Akay ve Ruhi Sarı gibi isimler bulunuyor.

Süryanilerin yaşadığı Aynvert, Türkçesiyle Gülgöze köyünün muhtarı ve çocukları bölgede şiddetin kol gezdiği dönemlerde aileyi de bölecek ciddi kararlar alıyorlar. Film, alınan ve sorgulanan kararları işliyor.

Karda Bir Beyaz Kuş

Laura Kasischke’nin romanından beyazperdeye uyarlanan bu büyüme öyküsünün başrollerinde Eva Green, Shailene Woodley ve Christopher Meloni yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Gregg Araki üstleniyor.

Kat Connor, annesinin beklenmedik ve esrarengiz bir şekilde, ardında hiçbir iz bırakmadan kaybolmasıyla hayatı değişin genç bir kadındır. Connor, annesinin gidişindeki nedenleri ve sonuçları tek başına keşfediyor.

Rüzgarla

Yönetmen koltuğunda Dilek Çolak’ın oturduğu dram türündeki filmde, Evren Duyal, Sermet Yeşil, Aytaç Öztuna gibi isimler rol alıyor.

Hemşire olarak çalışan Leyla’nın hastanede çalıştığı bir gün, f tipi hücrelere karşı açlık grevine başlayan siyasi tutuklulardan biri tedavi için getirilir. Kerem adındaki genç adam tedaviyi kabul etmeyecektir. Kerem siyasi fikirleri için hayatını tehlikeye atmış biriyken Leyla ise ailesinin mutluluğunu her daim kendi mutluluğunun üzerinde tutan bir anne olmayı önemsemiştir. Bir süre sonra Kerem ile Leyla arasında birbirlerinin yaşamlarını sorgulayacakları bir dönem başlar.

 

 

       

BENZER HABERLER