Akademik Personel | 18 Eylül 2019, Çarşamba

Vizyonda Bu Hafta (Fragmanlar)

15 Ocak 2015
Vizyonda Bu Hafta (Fragmanlar)
       

Bu hafta sinemaseverleri yeni 8 film bekliyor.

6 Süper Kahraman

Animasyon fiminin yönetmenliğini Don Hall ve Chris Williams ikilisi üstleniyor. Ryan Potter, Scott Adsit, Jamie Chung ve T. J. Miller gibi isimler filmdeki karakterlere sesleriyle hayat veriyor.

Filmde, oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde buluyor. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları Hiro’nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır:  Hiro gibi macera bağımlısı olan Gogo Tamaga, oldukça düzenli, sistemli ve sevimli Wasabi No-Ginger, kimya konusunda uzmanlaşmış Honey Lemon ve fanatik Fred.

Çılgın Dersane 4: Ada

Çılgın Dersane’nin ilk filmi 2007 yılında çekildi. Kısa süre içinde devam filmleriyle seri haline gelen Çılgın Dersane’nin kadrosu bu kez Ada’da karşımıza çıkıyor.

Ekip, adanın şartlarına uyum sağlarken diğer yandan da denizin ve güneşin tadını çıkararak, yeni maceralara yelken açıyor. Ekibin yaşadıkları komik olaylara  gizemli hatta korkutucu karakterlerin de eklenmesiyle birlikte, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlıyor.

Diğer 3 filmde olduğu gibi yönetmen koltuğunda Kamil Çetin oturuyor. Filmde, Biran Damla Yılmaz, Barış Çelikkol, Sümer Tilmaç gibi isimler rol alıyor.

Fatih’in Fedaisi Kara Murat

Tarihi dönem filmlerinin yeniden popüler olduğu günümüzde Fatih Fedaisi Kara Murat yeniden türün seyircisiyle buluşuyor. Yönetmenliğini Aytekin Birkon’un üstlendiği filmde, Fatih Usta, Bahadır Sarı, Nezih Işitan gibi oyuncular rol alıyor.

Korkusuz, genç ve gözü pek bir akıncı beyi olan Kara Murat, Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında Sırbistan’da yaşanan savaşta, Bizans askerlerinin arasına tek başına girip, çatışmaların kaderini belirleyebilen bir savaşçıdır. Osmanlı sınırlarını koruyarak ve savaşta elde ettiği başarılarla cesaretini bir kez daha kanıtlayan Kara Murat, Bizansı’ın da dikkatini çeker. Ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu’nu ve de ailesini korumak için canını ortaya koyar. Fakat Sultan Murat’ın kardeşi olan Orhan Çelebi’nin tek hedefi tahta geçmektir. Öte yandan Sultan Murat’ın padişahlığı genç ve cesur oğlu Sultan Mehmet’e bırakır. Sultan Mehmet’in gençliğinden cesaret alanlar durumu fırsat bilip, kumpas kurarlar.

Hacker

Filmin yapımını ve yönetmenliğini Michael Mann üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Chris Hemsworth, Viola Davis, Tang Wei ve Wang Leehom yer alıyor. Filmin senaryosu ise Morgan Davis Foehl ve Michael Mann ikilisine ait. Siber suç dünyasının global çapta ele alan film, izinli bir mahkum ile onun Amerikalı ve Çinli ortaklarını merkezine alıyor. 

İntikam Peşinde

Filmin yönetmen koltuğunda Arnold De Parscau oturuyor. Fransız yapımı gerilim filmin oyuncu kadrosunda Denis Menochet, Virginie Ledoyen, Yolande Moreau, Florence Thomassin gibi oyuncular yer alıyor.

Pastor Cartalas sabaha karşı bomboş bir arazide ve önceki geceden kafası bulanmış, akşamdan kalmış olarak uyanır. Güç bela kaldığı otele geri döner ve sırtındaki dikiş izlerini görür. Cerrah olan eski sevgilisi, neler olduğunu hatırlamadığı o gece, böbreğini mafyanın çalmış olabileceğini söyler. Pastor tüm hayatını ortaya koyarak kendisine bunu yapanların peşine düşecektir.

Leviathan

Filmin, yönetmenliğini Andrey Zvyagintsev üstlenirken, kadroda Aleksey Serebryakov, Elena Lyadova, Vladimir Vdovichenkov ve Roman Madyanov yer alıyor.

Barents Denizi’nin kente uzak kıyılarından birinde Nikolay, karısı Lilya ve oğlu Romka ile iyi kötü bir hayat sürdürmektedir. Yaşadığı evi ve çevresini ailesiyle birlikte, tırnaklarıyla kazıya kazıya kurmuş ve bugünlere gelmiştir. Fakat kentin belediye başkanı bölgeye yapılacak karlı bir eğlence yatırımı için Nikolay’ın arazisine göz dikmiştir. Rüşvet ve yolsuzluğun kol gezdiği resmi dairede, işi kılıfına uydurup aileyi mahkeme kararı ile evden attıracaktır. Nikolay son çare olarak askerlik arkadaşı olan Moskovalı avukat Dmitriy Seleznyov’dan yardım ister. Fakat Dmitriy’nin gelişiyle ailede hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Mazlum Kuzey

Ali Adnan Özgür’ün yönetmenliğini üstlendiği filmde, Önder Açıkbaş, Turan Selçuk Yerlikaya, Kahtalı Mıçı, Tolgahan Sayışman ve Dilber Ay yer alıyor.

Mazlum Kuzey bir elinde sazı, bir yanında dostu Tıfıl ile pavyonda çalışıp, hayatlarını kazanmaktadırlar. Fakat pavyondan kovulup, işsiz kalmaları ile bir anda organ mafyasının da tuzağına düşerler. Mafyaya borçları kapatabilmek için bin tane “farklı” işe koştururlar: Amsterdam’da ‘marjinal’ düğünlerde şarkı da söylerler, yerli akıllı telefon üretme işine girerler hatta tüy dökücü krem bile satarlar. Hem parasız hem evsiz kaldıkları bu umutsuz anda, şans eseri buldukları bir mektup tüm sorunlarına çare olabilecek gibidir. Ama bu sefer de Mazlum aşk ve dostluk arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Whiplash

Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Damien Chazelle üstleniyor.  Miles Teller filmin başrolünde yer alırken karşısında kendisine J.K. Simmons eşlik ediyor.

Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı’na girer. Henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher’ın dikkatini çeker. Fletcher Andrew’ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan “studio band”e seçer. Başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew’un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır.