Akan Haber

VİKO&Marmara Üniversitesi Tasarım Projesi’nde Final Kokteyli Yapıldı

VİKO, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü ile gerçekleştirdiği projenin final kokteylini gerçekleştirdi. Yrd. Doç Dr. Arslan Özbiçer, VİKO&Marmara Üniversitesi tasarım projesiyle ilgili açıklama yaptı.

Bilgi birikimini üretime dönüştürmenin en önemli araçlarından birisi de üniversite-sanayi işbirlikleridir. Üniversitelerde elde edilen temel ve teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürülmesine önemli katkılar sağlayan bu işbirlikleri öğrencilerin hayat başarılarına ve iş yaşamına değer katan çok önemli proje ortaklıkları sağlar. Ülkemizde sanayi ve üniversiteler arasında işbirliği ve dayanışma istenen seviyelerde olmadığı gerçeğine rağmen, VİKO AR-GE Merkezi bu anlamda örnek projelere imza atıyor. Yalnızca yaşam alanlarımıza değil, geleceğimizin teminatı gençlerimizin de ufkuna aydınlık katan VİKO, Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü ile gerçekleştirdiği projenin final kokteylini gerçekleştirdi.

VİKO, genç beyinlerin içindeki potansiyeli ortaya çıkarmak ve üniversiteler ile işbirlikleri oluşturmak amacı ile hayata geçirdiği projelerin bir yenisini daha Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü ile gerçekleştirdi. “Topraklı Fiş “ temalı projenin final kokteyli Marmara Üniversitesinde, VİKO yöneticileri, akademisyenler ve öğrencilerin hazır bulunduğu bir organizasyonla tamamlandı. Marmara Üniversitesi proje yöneticisi ve End. Ürünleri Tasarım Bölümü Yrd. Doç Dr. Arslan Özbiçer “ Tasarımla üretimi birlikte ele alan endüstri kuruluşları ile işbirliği yapmak bölümümüzün en büyük hedefleri arasında yer almaktadır. Bu proje ile henüz eğitim aşamasında olan öğrenciler, profesyonel veriler doğrultusunda tasarım yapma deneyimi yaşadılar. Tasarımın artı bir değer olduğu yaklaşımı ile bölümümüz öğrencilerine katkıda bulunan VİKO’ya çok teşekkür ederim “dedi.

“ Öğrencilerin endüstri deneyimi kazanmalarına imkan tanıyoruz “

Üniversiteler ile sanayi kuruluşları arasında köprü kurmak gerektiğini vurgulayan VİKO Ar-Ge Merkezi Direktörü Orhan Ünal, ”  İnovatif tasarımlar ile fark yaratma günümüz dünyasının yeni arayışları arasında yer alıyor. VİKO olarak üniversite-sanayi işbirliğine her zaman çok önem verdik. VİKO olarak bu kapsamda rol model olmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar Sakarya Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi ile çok değerli proje işbirlikleri gerçekleştirdik. Marmara Üniversitesi ile gerçekleştirdiğimiz “Topraklı Fiş” temalı bu proje ile öğrencilerin endüstri deneyimi kazanmalarına imkan tanıdık. Öğrencilerimizin proje yolculuğuna kattığı farklı bakış açıları bizlere de heyecan verdi ” dedi.

“ Öğrencilerin profesyonel deneyimlerini arttırmak bizim için mutluluk verici “

VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, “Bu proje ile geleceğin tasarımcılarının keşif yolculuklarına eşlik etmek bizleri çok mutlu etti. Genç endüstri ürünleri tasarımcısı adaylarının endüstri kuruluşlarının gerçek tasarım sorunlarıyla karşılaşmalarını, endüstrinin ciddi çalışma ve üretim koşullarıyla tanışmalarını sağlayarak profesyonel deneyimlerini artırmak bizim için mutluluk vericiydi.

Projeye katkı sağlayan başta Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım bölümünün değerl akademisyen ve öğrencileri ile VİKO yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum“ dedi. Program VİKO ve Üniversite temsilcilerinin karşılıklı teşekkür plaketleri ve öğrencilere hediye takdimi ile son buldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu