Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

Vakıfbank Müjdeyi Duyurdu! 0.88 Faiz Oranı ile Konut Kredi İmkanı Sunuyor…

2 Ekim 2020
Vakıfbank Müjdeyi Duyurdu! 0.88 Faiz Oranı ile Konut Kredi İmkanı Sunuyor…
       

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen vatandaşları sevindirecek müjdeli haberi verdi. Son dönemde yükselen konut kredisi faiz oranları ile şaşkına dönen vatandaşa büyük fırsat Vakıfbank tarafından sunuldu. 120 ay vadeli konut kredisi paketinde yüzde 0.88 faiz oranı ile hemen ev sahibi olabilirsiniz!

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ İLE YÜZDE 0.88 FAİZ DESTEĞİ MÜJDESİ GELDİ! 

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen kişileri sevindirecek haberi verdi.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi paketinde en düşük kredi faiz oranı yüzde 0.88 olarak güncellendi. Banka tarafından yapılan açıklamada “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında evini kentsel dönüşüme veren kişilere 0.88 faiz oranı ile kredi desteği verileceği duyurdu.

EVİNİ KENTSEL DÖNÜŞÜME VERENLERE YÜZDE 0.41 FAİZ DESTEĞİ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN VERİLECEK! 

Düzenlenen kampanya kapsamında evini kentsel dönüşüme veren kişilere devlet yeni evlerini yaparken faiz desteği verecek.

 

Açıklanan son tabloya göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından;

A Sınıfı Verimlilik Sınıfındaki Konut Yapımı için Yüzde 0.41 oranında devlet faiz desteği,

B Sınıfı Verimlilik Sınıfındaki Konut Yapımı için Yüzde 0.37 oranında devlet faiz desteği,

C Sınıfı Verimlilik Sınıfındaki Konut Yapımı için Yüzde 0.37 oranında devlet faiz desteği verecek.

 

Bu sayede Vakıfbank konut kredisi paketinde kentsel dönüşüm kredisi için;

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi aylık faiz oranı A sınıfı verimlilik grubunda yer alan konut kredisi başvuruları için Yüzde 0.88 olarak uygulanacak.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi aylık faiz oranı A sınıfı verimlilik grubunda yer alan konut kredisi başvuruları için Yüzde 0.92 olarak uygulanacak.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi aylık faiz oranı A sınıfı verimlilik grubunda yer alan konut kredisi başvuruları için Yüzde 0.96 olarak uygulanacak.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka evlerinin kentsel dönüşüm kapsamına girdiğini gösteren yapı kayıt belgesi almış olması ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edilen riskli alan bölgesi içerisinde yer alması gerekmektedir.

Kentsel dönüşüm konut kredisi;

Evini kentsel dönüşüme vererek yenilemek isteyen hak sahiplerine,

Riskli yapı olarak belirlenen taşınmazda en az 12 aydır oturan kiracıya ya da sınırlı ayni hak sahibi olan kişilere,

Evi riskli yapı olarak kayıt altına alınan ve bu nedenle yeni bir ev satın almak isteyen kişilere verilmektedir. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler bu durumlarını gösterir belgelerle kendilerine en yakın Vakıfbank şubesi üzerinden şahsen başvuru yaparak yüzde 1.29 oranı yerine yüzde 0.88 oranı ile konut kredisi desteği alabilmektedir.

Konut kredisi onayı alan kişilere konut kredisi ekspertiz işlemlerinin tamamlanmasının ardından konut kredisi onayı verilerek konut alma süreci işletilmeye başlanmakta ve daha uygun şartlarda ev sahibi olmaları sağlanmaktadır.

83 MİLYONUN BANKASI VAKIFBANK SON REKLAM VİDEOSU

       

Kolay Hobiler