Akademik Personel | 03 Aralık 2019, Salı

Ünlü Sanatçılar Aksaray’da

9 Eylül 2014
Ünlü Sanatçılar Aksaray’da
       

1.Aksaray Ihlara Film Festivali çok büyük ilgi gördü.

32.Uluslararası Aksaray Ihlara Kültür, Turizm ve Sanat Festivali kapsamında ilk kez düzenlenen 1.Aksaray Ihlara Film Festivali çok büyük ilgi gördü. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın daveti üzerine Aksaray’a gelen Türk sinemasının ünlüleri, film festivali kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldıktan sonra Aksaray’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Suna Selen, Yusuf Sezgin, Haldun Boysan, Bülent Bolat, Altan Gördüm, Devrim Evin, Sinan Albayrak, Yetkin Dikinciler, Yunus Emre Yıldırımer, Ceyda Ateş, Tuvana Türkay, Türkan Hikmet Güzel, Ferhat Yılmaz, Gökçe Uğur, Zeynep Kavin, Nihat Mürşitpınar, Esin Çelik, Altan Akışık, Ali Vatansever, Nilay Cafer ve yönetmen Kürşat Kizbaz ile sunucu Aynur Ayaz gibi birçok ünlü isim film festivali sonrası Aksaray’ın dünyaca ünlü kanyonu Ihlara Vadisini ve diğer turistik yerlerini ziyaret ettiler.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı ile birlikte Ihlara vadisine giden ünlüler, 105 kilisenin yer aldığı 14 km uzunluğundaki vadiye hayran kaldılar. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan öncülüğünde Vadinin 380 basamağından aşağıya inen ünlüler, yılanlı kilise ve diğer kiliseleri gezerek tarihi mekanlar hakkında bilgi aldılar. Türk sineması ve tiyatrosunun ünlüleri Aksaray’a ve Ihlara vadisine hayran kaldıklarını belirterek, kendilerine bu imkânı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibine teşekkür ettiler.

Kaynak: TRT