Akademik Personel | 19 Aralık 2020, Cumartesi

Üniversitenin Teknoparkına Uluslararası Ödül

Üniversitenin Teknoparkına Uluslararası Ödül
       

Bilkent Üniversitesi Cyberpark, Dünya Teknoparklar Birliği tarafından Çin’de düzenlenen “İlham Verici Çözümler Yarışması”nda ikincilik ödülüne layık görüldü.

Bilkent Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Dünya Teknoparklar Birliğinin Çin’in başkenti Pekin’de düzenlediği yarışmaya 60 ülkeden teknopark temsilcileri katıldı. Yarışmada Türkiye’yi Bilkent Cyberpark ve ODTÜ Teknopark temsil etti.

Birinciliği İngiltere’den Surrey Araştırma Merkezinin aldığı yarışmada, Cyberpark, hızlandırma programı “CAP” ile ödül kazandı.

Cyberpark adına ödülü alan Genel Müdür Canan Çakmakcı, teknoparkta üretilen inovatif projelerin, uluslararası platformlarda gördüğü yoğun ilgiden duyduğu gururu ifade ederek tüm dünyaya ilham veren bir teknopark olmaya devam edeceklerini belirtti.

Ödüle layık görülen “CAP” programı, yazılım firmaları için özel olarak tasarlanan bir hızlandırma programı olarak öne çıkıyor. Program, Amerika’da iki defa düzenlenen hızlandırma kampları ile bir ilk olma özelliği taşıyor. İkincisi düzenlenecek hızlandırma programı için elemeler aralıkta başlayacak.

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler