Akademik Personel | 26 Mayıs 2018, Cumartesi

Üniversitelileri Taşıyan Otobüs Kaza Yaptı: 8 ölü

Üniversitelileri Taşıyan Otobüs Kaza Yaptı: 8 ölü
       

Isparta’dan geziye gitmek için yola çıkan üniversite öğrencilerini taşıyan, geziye giden üniversite öğrencileri taşıyan otobüsün yaptığı kazada 8 öğrenci hayatını kaybetti.

Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu öğrencilerini taşıyan otobüs, Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi Karamık Köyü yakınlarında kaza yaptı. Kazada, 8 öğrenci öldü, 20 kişi de yaralandı.

Eskişehir’e gezi amacıyla giden üniversite öğrencilerini taşıyan 2 otobüsten, Yusuf Z. idaresindeki 32 YV 436 plakalı olanı, Çay’ın Karamık Köyü yakınlarında yağış nedeniyle yoldan çıkarak 15 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kazada, 8 öğrenci hayatını kaybederken, aralarında sürücü Yusuf Z. ve araçta bulunan 19 kişinin bulunduğu toplam 20 yaralı hastaneye kaldırıldı. Yaralılar, Çay Devlet Hastanesi ile Afyonkarahisar’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Bu arada olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı, kazayla ilgili inceleme yaptı.

ÖĞRETMENLERİ TEŞHİS EDEMEDİ

Kaza yerinde geniş önlem alan jandarma, kimlik tespiti yapmak için üniversite öğretim görevlilerinden yardım istedi. Kaza yerindeki öğretim görevlileri, öğrencileri teşhis edemedi. Öğrencilerin etrafa saçılan eşyaları ise jandarma ekipleri tarafından toplanarak bir araca konuldu. Cenazeler savcının incelemesinin ardından Çay Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Burada yapılan incelemelerde ölenlerden 6’sının İsmet Yörümez, Sinem Sezgin, Elif Nur Keskin, Fatih Aydilek, Buket Alas ve Sena Öz olduğu tespit edildi. Diğer 2 cesedin kimliğinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

VALİ GÜNER: ‘KESTİRME OLSUN’ DİYE KULLANILMIŞ

Vali Hakan Yusuf Güner Afyonkarahisardaki Devlet Hastanesi’nde yaralıları ziyaret etti. Gazetecilere kazayla ilgili açıklama yapan Vali Güner, “Kaza, Yalvaç’tan Eskişehir istikametine gelen bir dağ yolunda meydana geliyor. Yol jandarma bölgesi olarak tabir edilen tek aracın gidebileceği asfalt. Ama uçurumları olan bir yol. Tali bir yol. Zannediyorum ki, ‘Kestirme olsun’ diye gidiyorlar” dedi.

REKTÖRDEN TAZİYE MESAJI
Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu da kaza ile ile ilgili yayamladığı mesajda ölen öğrencilerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa diledi.

       

BENZER HABERLER