Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

Üniversitelerden Kar Tatili Duyuruları

30 Aralık 2015
Üniversitelerden Kar Tatili Duyuruları
       

Öğrenciler İstanbul’da bugün başlayan ve devam eden kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağını merak ederken, ilk tatil haberi üniversitelerden geldi.

İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler, tatil olacaklarını duyurmaya başladılar. 30 ve 31 Aralık’la ilgili tatil duyurusu yapan üniversiteler şöyle:

OKAN ÜNİVERSİTESİ:

Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Okan Üniversitesi’nde 31 Aralık Perşembe günü tatil ilan edildi. Sınavlar ise ileri bir tarihe ertelendi. Açıklamada, “Meteorolojinin önceden duyurmuş olduğu yoğun kar yağışı uyarısı sebebiyle, 31 Aralık Perşembe günü üniversitemiz tatil edilmiştir. 31 Aralık Perşembe günü için planlanmış sınavlar fakültelerce belirlenecek ileri bir tarihte yapılacak” denildi.

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ:
Rektörlükten yapılan açıklamayla üniversitenin 31 Aralık’ta derslere saat 14.00’den sonra ara verileceği açıklandı.

blank

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ:

blank

MEF ÜNİVERSİTESİ:

İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı. Kararı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:
blank

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ:
Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık)  ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı. Akademik sınav takviminin ise aynen uygulanacağı belirtildi. Karar üniversitenin sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu:

Bahçeşehir Uni (BAU) ‏@Bahcesehir 

BİLGİ | Olumsuz hava şartları nedeniyle 30.12.2015 (Bugün) ve 31 Aralık Perşembe günü lisansüstü dersleri yapılmayacaktır.
Akademik sınav takvimi ise aynen uygulanacak, Cumartesi ve Pazar günü sınavlar belirlendiği şekilde yapılacaktır.

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ:
Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu. İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğü adıyla yapılan açıklama şöyle:

blank

KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ:
Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı. Twitter’dan yapılan duyuru ve güncel sınav takvimi ise şöyle:

Kemerburgaz Üni. ‏@KemerburgazUni 

31 Aralık Perşembe yapılacak finaller hava koşulları sebebiyle önümüzdeki haftaya ertelenmiştir. Güncel sınav takvimi:http://ogr.kemerburgaz.edu.tr/

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgi Üniversitesi ‏@BiLGiOfficial 
Kötü hava koşulları nedeniyle yarın Üniversitemizin tüm kampüs ve ofisleri kapalı olacaktır. http://bit.ly/1OxrxVF 

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

İTÜ24 ‏@itu24
Yoğun kar yağışı nedeniyle YDY 31 Aralık Perşembe günü tatil. Hazırlık öğrencileri doya doya kartopu oynayabilir 🙂

       

Kolay Hobiler