Akademik Personel | 23 Haziran 2021, Çarşamba

Üniversitede, Dolar Bozduran Personele Yurt Dışı Bursu İmkanı

5 Aralık 2016
Üniversitede, Dolar Bozduran Personele Yurt Dışı Bursu İmkanı
       

İdari ve akademik personelimizden 20 bin üzerinde avro veya dolar bozduran 5 arkadaşlarımıza da yurt dışını destekleme imkanı sağlayacağız.

– Van’da 500 bin avro ve dolar bozdurarak makbuzunu getiren vatandaşın adının Yüzüncü Yıl Üniversitesindeki (YYÜ) amfi tiyatroya verileceği bildirildi.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, düzenlediği basın toplantısında, 15 Temmuz gecesinde emellerine ulaşamayan bazı güçlerin son dönemde Türkiye’nin ekonomisi üzerine oyun oynamaya başladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrası başlatılan döviz bozdurma kampanyasına destek vermek istediklerini belirten Battal, üniversite senotusu ile görüşerek iki yönde destek kararı aldıklarını bildirdi. Battal, “Birincisi üniversitemizin idari ve akademik personelimizden 20 bin üzerinde avro veya dolar bozduran 5 arkadaşlarımıza yurt dışını destekleme imkanı sağlayacağız. Yurt dışına çıktığı zaman bizim Bilimsel Araştırma Projeleri fonumuzdan onları destekleyeceğiz. Diğerlerine de teşekkür belgesi vereceğiz. Teşekkür belgesi akademik seyirde farklı bir anlam ifade ediyor.” ifadesini kullandı.

Battal, 500 bin avro veya dolar bozdurarak, Türk lirasında kaldığını ispat edenlerin adının üniversitedeki amfi tiyatroya verileceğini bildirerek, “Bundan sonraki süreçte de daha güçlü desteklerimiz devam edecek. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biz bozdukça hem ülkemiz güçlü konuma geliyor, hem de bizim üzerimizde oyun oynayanlar bundan sonraki oyunlarının tutmayacağını ve bizim ülkemizin, vatandaşlarımızın, milletimizin el ele vermek suretiyle güçlü bir şekilde geleceğe taşıdığını görecekler, görmeye de devam edecekler.” dedi.

anadolu ajansı

       

Kolay Hobiler