Akademik Personel | 22 Mayıs 2018, Salı

Üniversite Öğrencisi Rektörden Ağlayarak Yurt İstedi

14 Ekim 2014
Üniversite Öğrencisi Rektörden Ağlayarak Yurt İstedi
       

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ahmet Erdoğan Sağlık Yüksek Okulu öğrencisi Ayşenur Karakuş,Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’den ağlayarak yurt talebinde bulundu.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ahmet Erdoğan Sağlık Yüksek Okulu öğrencisi Ayşenur Karakuş, üniversite bünyesindeki inşaat çalışmalarını inceleyen Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in yanına anne ve babasıyla gidip gözyaşları içinde yurt talebinde bulundu.

“YURDA BAŞVURDUK BİZİ ALMIYORLAR”

Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Diyabet-Obezite Merkezi, BEÜ Araştırma Hastanesi Şehir Poliklinikleri, Yüzme Havuzu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi inşaatlarını incelerken anne ve babasıyla yanına gelen Ayşenur Karakuş ile görüştü. Ayşenur Karakuş’un annesi, kızlarının Ahmet Erdoğan Sağlık Yüksekokulu’nu bu sene kazandığını ve Kahramanmaraş’tan geldiklerini söyleyerek yurt bulamadıklarını söyledi. Annesi, “Çok mağduruz. Yurda başvurduk, bizi almıyorlar. Bize bir yol gösterin lütfen” diyerek Rektör Özer’den yardım isterken Ayşuner Karakuş gözyaşlarını tutamadı. Ayşenur Karakuş, arkasını dönerek gözyaşlarını silerken Rektör Özer, Personel Daire Başkanı Osman Demir’e aileye yardımcı olunması talimatı verdi.

“ÖĞRENCİLER ÇOK MAĞDUR OLUYORLAR”

Gazetecilere açıklama yapan Rektör Özer, öğrencilerin konaklamasıyla ilgili sıkıntıları olduğunu söyledi. Rektör Özer, “Konaklama konusunda imkanların gerçekten artması lazım. 28 bine yakın öğrenci sayımız var, ama yurt sayısında pek fazla bir artış yok. Onun için öğrenciler çok mağdur oluyorlar” dedi.

Kaynak: Sözcü

       

BENZER HABERLER