Akan HaberGündem

Üniversite Öğrencilerine Mezun Olmadan İş Fırsatı

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin 7’ncisini gerçekleştireceği Akademi Kariyer Günleri patronlarla, iş hayatına atılmak için mezuniyeti bekleyen öğrencilikleri buluşturacak.

Dev holdinglerin patron ve üst düzey yöneticileri fakültede öğrencilere deneyimlerini anlatıp iş başvurularının nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgiler aktaracak.

Mülakatlar sonucu belirlenecek

Gazi İİBF Kariyer Yönlendirme Öğrenci Topluluğu’nun dekanlığın desteği ile gerçekleştireceği Akademi Kariyer Günleri’nde 40’ın üzerinde kurum, kuruluş ve sektör temsilcileri öğrencilere danışmanlık yapacak. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren holdinglerin insan kaynakları uzmanları öğrencilere işe alım mülakatları uygulayarak mezuniyet sonrasına hazırlayacak. Mülakatlar, öğrenciler için iş fırsatı yakalamasını ve mezun olunca ilgili kuruluşta çalışmasını da sağlayabilecek.

Patronlar öğrencilerle buluşuyor

Kariyer günleri kapsamında 6 Mayıs Salı günü Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Rönesans Holding CEO’su Zafer Akcasu ve Beğendik AŞ Genel Müdürü Hacı Duran Beğendik öğrencilerle panelde buluşup deneyimlerini aktaracak.

7 Mayıs Çarşamba günü ise Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, Coca-Cola CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Özel Danışmanı Gürtay Kıpçak ile Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün öğrencilerin karşısına çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu