Akan Haber

Üçüncü Üniversitesini Birincilikle Bitirdi

Kayseri’de evli ve iki çocuk babası 36 yaşındaki devlet memuru Mustafa İnce, iki üniversiteden mezun olduktan sonra tarıma olan ilgisinden dolayı okuduğu Ziraat Fakültesi’ni birincilikle bitirdi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Seyrani Ziraat Fakültesi’nde, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Bahçe Bitkileri ve Zootekni bölümlerinden 127 öğrenci mezun oldu. Sabancı Kültür Merkezi’ndeki mezuniyet törenine, öğrenciler, veliler ve öğretim elemanları katıldı.

Törende konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, 4 yılın ardından okulu başarıyla bitirmenin heyecanını yaşayan öğrencilerin mutluluklarına ortak olmak için birarada olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından mezuniyet belgeleri verilen öğrenciler, keplerini havaya fırlattıktan sonra mezuniyet sevincini yakınlarıyla paylaştı.

Tarla Bitkisi bölümünü birincilikle bitiren 36 yaşındaki devlet memuru Mustafa İnce, bu bölümü organik ürünler yetiştirmek için seçtiğini söyledi.

Tarla Bitkileri bölümünün ve fakültenin birincisi olduğunu dile getiren İnce, şöyle konuştu:
“19 yıllık memurum. Bu üçüncü üniversitem. Daha önce iktisat ve tarım bölümlerinden mezun olmuştum. Bitkileri, doğayı ve hayvanları sevdiğim için bu bölümü seçtim. Bir daha okuyacak olsam yine ziraat okurum. 4 yıl önce enerji sistemleri bölümünü  kazanmıştım ama burayı tercih ettim. Bundan sonra buradan edindiğim bilgileri günlük hayatta kullanacağım. Çocukları gece uyuttuktan sonra da ders çalışıyordum. Ben okudum ama ailem, arkadaşlarım fedakarlık yaptı. Onlara teşekkür ediyorum.”

Törende Mustafa İnce ile dereceye giren diğer öğrencilere plaket, başarı belgesi ve çeyrek altın verildi.

Kaynak: Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu