Akademik Personel | 21 Haziran 2018, Perşembe

Ücretsiz Online Hızlı Okuma Semineri (ALES Odaklı)

19 Ağustos 2016
Ücretsiz Online Hızlı Okuma Semineri (ALES Odaklı)
       

ALES’de zaman sıkıntınız olmasa kaç puan alabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Peki, size artık ALES’de zaman sıkıntınız kalmayacak desek?

ALES’de adayların büyük bir çoğunluğu bütün sorulara cevap veremiyor, çünkü zaman yetmiyor. Özellikle sözel testlerdeki uzun paragraflardan şikayetçi olmayan yoktur, hatta paragrafın sonuna gelene kadar başını unuttuğunuz hiç olmadı mı? Hızlı okuma teknikleri okuma hızınızı artırmanın yanı sıra anlama oranını da artırır. Şu anki okuma hızınızdan daha hızlı okuyabilecek ve daha iyi anlayabileceksiniz.

Okuma hızınızı %400’lere kadar çıkartabilirsiniz

Hızlı okuma eğitimi veren kurumlar eğitimlerini “Anlayarak Hızlı Okuma” adıyla tanıtıyorlar, bunun en büyük nedeni ise halk arasında hızlı okunan metinin daha az anlaşılacağı yanılgısı. Aslında hızlı okuma teknikleri bilmeden herhangi bir metini hızlı okursanız, anlama oranınız doğal olarak düşer. Fakat hızlı okuma teknikleri ile bunun tam tersi olur, okuma hızınız artarken bir yandan da anlama oranınız artar. Yapılan araştırmalar doğru şekilde uzmanından alınan hızlı okuma eğitiminin minimum 2 kat okuma hızını artırdığını göstermektedir.

Hızlı okuma nasıl olur?

Şu an bu satırları okurken, cümleleri nasıl gördüğünüze dikkat edin.

|Gözümüz cümleleri|bölümleyerek algılar|her bakışta|kaç kelimeyi |anlayarak okuyorsunuz?|

Hızlı okuma teknikleri en temelde gözün bu aktif görme alanını genişletme egzersizleri yapılır. Gözün aktif görme alanı genişletilerek daha önce 2-3 kelimeyi aktif bir şekilde görebiliyorken, 4-5 kelimeyi, hatta cümleyi hatta paragrafı bir bakışta okuyabilecek duruma gelebilirsiniz.

Anlama Oranı da Artar mı?

Bir kitap okuyorsunuz, farkında olmadan sayfa sonuna geldiniz ve birden okuduğunuzdan bir şey anlamadığınızı, bir süredir bir şey düşündüğünüzü fark ettiniz. Bu defa sayfada en son anladığınızı düşündüğünüz yere dönerek bu defa daha konsantre şekilde tekrar okumaya başladınız, bu defa oldu, anladınız. Bu durum mutlaka başınızdan geçmiştir. Kitap okurken aklınıza başka şeyler geldi ve siz istemsiz bir şekilde başka şeyler düşünmeye başladınız. Halbuki okuyorsunuz, aslında göz okumaya devam ederken beyniniz okumayı bıraktı ve başka bir şey düşünmeye başladınız. Beynimiz okuduğumuz satırları anlama yolunda ilerlerken farkında olmadan başka şeyler düşünmeye başlıyorsa, bu düşünce boşluklarımızın olduğu anlamına gelir. Bu düşünce boşlukları da o anki okuma hızının yavaşlığından kaynaklanır, okuma hızlandıkça düşünme boşlukları azalır ve daha dikkatli bir şekilde okuma yetisine sahip olursunuz, dolayısıyla anlama oranınız da artar.

Ücretsiz Online Hızlı Okuma Semineri

Eğitimci : Hakan Aksu / Okutan Akademi

Seminer Sponsoru : Okutan Akademi

Seminer Linkihttps://meet97661153.adobeconnect.com/okutanakademi/

Seminer Tarihi: 19 Ağustos 2016

Seminer Saati : 20:30

Seminer Bitiş : 22:00

Seminerin Amacı :  Hızlı okuma eğitiminin, ve tekniklerinin mantığını kavratmak, hızlı okuma eğitimleri hakkında yanlış bilinenleri ortadan kaldırmak.

Seminere Katılmak için;

Seminer 19 Ağustos 2016 Cuma günü akşam 20:30’da başlayacak. Katılım 100 kişi ile sınırlı olacağından daha önceden sisteme giriş yapmış olmanızı tavsiye ederiz. 100. kişiden sonra sistem otomatik olarak girişleri reddedecek.

Seminer linki: https://meet97661153.adobeconnect.com/okutanakademi/

İlgili linke tıkladıktan sonra misafir girişini seçip /belirleyeceğiniz bir adla sınıfa giriş yapabilirsiniz.

Uyarı : Seminer katılımı otomatik olarak sistemde 100 kişi ile sınırlıdır, 100.kişiden sonra sistem girişi kapalı olacaktır.

Uyarı : Semineri sağlıklı izlemek için internet bağlantınız iyi olmalı ve Flash player güncel olmalıdır.

Uyarı : Semineri tablet veya cep telefonundan izlemek için, Adobe Connect’i uygulamasını Google Play ve AppStore’dan indirebilirsiniz.

       

BENZER HABERLER