Akademik Personel | 29 Kasım 2020, Pazar

Türkiye’nin İlk Üniversite Down Kafesi İTÜ’de Açılıyor

10 Haziran 2014
Türkiye’nin İlk Üniversite Down Kafesi İTÜ’de Açılıyor
       

İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) hayata geçirilen “Engelsiz İTÜ” Projesi’nin en önemli parçalarından olan down sendromluların çalıştığı Fanfan Kafe, 12 Haziran’da açılacak.

İTÜ’den yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Ayazağa yerleşkesinin bitişiğindeki Sarıyer Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ile iş birliğine giden İTÜ, okuldaki down sendromlu öğrencilerin çalışabileceği bir kafe açılmasını kararlaştırdı.

“Engelsiz İTÜ” projesi kapsamında oluşturulan “Türkiye’nin ilk üniversite down kafesi”nin açılışı, İTÜ’nün Maslak’taki ana yerleşkesinde 12 Haziran’da yapılacak.

Açılışta down sendromlu öğrencilerin temsili karne töreni gerçekleştirilecek ve down sendromlu öğrencilerin hazırladığı gülen yüz keki de konuklara ikram edilecek.

“Engelsiz İTÜ” projesinin en önemli halkası olan kafenin açılış töreninde, down sendromlu öğrencilerin temsili karne töreni de yapılacak. Tüm İTÜ’lülerin kısa sürede sahiplendiği kafede, down sendromlu öğrencilerin yaptığı “gülen yüz keki” özellikle tercih ediliyor.

o_490_i_0

       

Kolay Hobiler