Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

Türkiye’nin İlk Dijital Yurtdışı Eğitim Fuarı 10 Aralık’ta!

Türkiye’nin İlk Dijital Yurtdışı Eğitim Fuarı 10 Aralık’ta!
       

 TÜRKİYE’NİN İLK DİJİTAL YURTDIŞI EĞİTİM FUARI 10 ARALIK’TA!

Bugüne kadar düzenledikleri eğitim etkinlikleriyle birçok öğrenciyi yurtdışı eğitim fırsatlarıyla tanıştıran Mezun Group ve İSF’nin ABD Büyükelçiliği, ABD resmi uluslararası eğitim kuruluşu Education USA ve Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu işbirliğiyle 10 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirecekleri fuar ayrıca Türkiye’nin bu alandaki ilk dijital fuarı olma özelliğini de taşıyor.

ABD resmi kurumlarının Türkiye’de ortaklık edeceği ilk eğitim organizasyonu olma özelliği taşıyan fuar, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü dört şehirde aynı anda gerçekleşecek. Öğrenci ve velilerin, dil okulları ve üniversite yetkilileri ile birebir görüşme yapabilecekleri fuarda, Education USA ve Fulbright’ın da ortaklığı ile Amerika’da yaşam ve vize konularına kadar tüm sorularına yanıt alabilecekler.

Dört Şehirde Aynı Anda Gerçekleşecek

İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da aynı anda gerçekleşecek fuarda, öğrenciler ve aileleri, belirlenen salonlarda yurtdışından canlı video bağlantısı ile katılacak okul yetkilileriyle birebir görüşebilecekler. ABD Türkiye Büyükelçisi John Bass’in de Ankara ayağında açılış konuşmasını yapmasının beklendiği fuarda, öğrenciler danışmanların da bilgi ve dil yardımlarıyla okul yetkililerinden yurtdışı eğitimi hakkında merak ettikleri tüm cevapları alabilecekler.

 

blankHem Sanal Hem Gerçek

Yarı sanal yarı gerçek olarak düzenlenecek fuarda, öğrenciler ve aileleri fiziksel olarak belirlenen salonlarda yerlerini alırken okul yetkilileri kendi ülkelerinden online olarak canlı video bağlantısı ile katılacak.

 

Sanal Gerçeklik Sergisi de Yer Alacak

Fuarın İstanbul ayağında ziyaretçiler ayrıca VR-masters firmasının sponsorluğunda sanal gerçeklikte üniversite kampüslerini deneyimleyebilecekler ve sanal gerçeklik simülatörü “Space Walker” ile başka bir dünyaya adım atacaklar.

10 Aralık 2016 Cumartesi

Açılış saati: 12:30

İstanbul: Bahçeşehir Üniversitesi / Beşiktaş

Ankara: TED Üniversitesi / Çankaya

İzmir: Yaşar Üniversitesi

Adana: Gündoğdu Koleji

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

============

Mezun Group hakkında: 1999 yılından bu yana eğitim sektöründe hizmet veren Türkiye’nin en büyük uluslararası eğitim platformudur. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere, Kanada, İngiltere ve Avrupa ülkelerini de kapsayan bir çok farklı ülkenin eğitim sistemleri hakkında bilgileri, öğrenciler ve ilgililerle bu platform üzerinden paylaşmaktadır. 2014 yılı itibari ile bu ülkelerden toplam 800 okulun aktif tanıtımlarını, başta Türkiye olmak üzere 20’ye yakın ülkede gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin web tabanlı en büyük eğitim platformu olan Mezun.com, kar amacı gütmeden istisnasız tüm öğrencilerin yurtdışında eğitim ile ilgili ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmaları için eşit fırsatlar sunmaktadır. Sunulan hizmet ve danışmanlıklardan öğrenci ve ailelerinden hiçbir ücret talep edilmemektedir. Bu çerçevede iş modeli olarak alanında tektir. ABD Büyükelçiliği, ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, British Council, Campus France, gibi önemli kuruluşlarla işbirliği yapmakta olan Mezun Group DEİK bünyesinde Eğitim Ekonomisi İş Konseyi’nin (EEİK) de çözüm ortağıdır. www.studyinturkey.org.tr’ sitesi bu amaçla hizmet vermektedir.

2012 yılında hayata gecen www.gostudyinturkey.com ise Türkiye’de okumak isteyen yabancı öğrencilere yönelik geniş kapsamlı bilgiler sunmaktadır.

Group gecen sene dünya eğitim sektöründe bir ilke imza atarak Mezun.TV ile dünyanın ilk uluslararası eğitim konusunda servis veren dikey Web TV’sini kurmuş oldu.

 

ISF hakkinda:

Dünyada her yıl milyonlarca gencin yurt dışı eğitim almak üzere başka bir ülkeye gittiği günümüzde, sayıları yüz binleri aşan Türk öğrenciler ile Türk öğrencilere eğitim vermek isteyen yabancı kurumları doğru zamanda doğru platformda bir araya getirmeyi amaç edinmiş genç ve dinamik bir fuar organizasyon şirketiyiz.
ISF – ‘International Student Fairs’ olarak operasyonlarımızı yoğunlukla uluslararası eğitim alanında sürdürüyor, Türkiye’den dünyaya eğitim pencereleri açıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gençler ile dünyanın en seçkin okullarını buluşturan son derece etkin organizasyonlara imza atarken, sektörün önde gelenleriyle kurduğumuz sağlıklı işbirliğini organizasyonlarımızda mükemmelliği yakalamakta kullanıyoruz.
Türkiye’nin en köklü yurtdışı eğitim danışmanlığı kurumları ile olan işbirliğimiz sayesinde, eğitim sektöründe edindiğimiz tecrübeyi, verdiğimiz hizmetin kusursuz olması konusunda gösterdiğimiz çabayla birleştiriyoruz.
Öz disiplinimiz, detaycılığımız, profesyonel ve dinamik ekibimiz ile hazırladığımız her bir organizasyon, ISF’nin eğitim sektörüne getirdiği yeni bir soluk, hem kurum hem de ziyaretçiler için verimli bir deneyim olmaktadır.

Detaylı bilgi için:

OptimumBrand – 0212 274 07 74

Emel Ata [email protected]

 

       

Kolay Hobiler