Akademik Personel | 23 Aralık 2020, Çarşamba

Türkiye’den Harvard İle İşbirliği

18 Haziran 2015
Türkiye’den Harvard İle İşbirliği
       

Türkiye’de vakıf üniversiteleri dünyanın önde gelen yükseköğretim kurumlarıyla eğitim kalitesini geliştirmek için ortak çalışmalar yürütüyor. Son olarak Özyeğin Üniversitesi ile Harvard İşletme Okulu online eğitim ‘HBX’ kapsamında işbirliği yaptı. Buna göre Harvard İşletme Okulun’un online eğitim girişimi HBX, Özyeğin Üniversitesi MBA öğrencilerine işletmeye hazırlık’ HBX CORe’ programını sunacak. Öğrencilerin eğitim deneyiminin böylelikle daha da ileriye taşınması hedefleniyor. Tanıtım günleri ise 20 Haziran’da başlıyor.

Özyeğin Üniversitesi MBA Programı’na erken başvuru ile kabul edilen öğrenciler Harvard İşletme Okulu’nun online eğitim girişimi işletmeye hazırlık HBX programına katılabilecek.

Harvard İşletme Okulu’nun dünyada fark yaratacak liderler yetiştirme misyonundan hareketle, gerçek iş dünyası sorunlarını çözme ve aktif öğrenmeye dayalı eğitimi, teknolojiyi kullanarak sunan HBX, online eğitimde yeni bir sayfa açmayı hedefliyor.  Haziran 2014’te başlayan CORe programına bugüne kadar 85 ülkeden 5 bine yakın öğrenci katıldı.

Harvard İşletme Okulu Dekanı Nitin Nohria, Özyeğin Üniversitesi ile kurdukları güç birliğinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtip, “Harvard İşletme Okulu, dünyanın lider uluslararası üniversiteleri ile yaptığı küresel işbirlikleri ve ortak çalışmalar ile bezenmiş bir tarihçeye sahip. Özyeğin Üniversitesi’nin, CORe programını müfredatının bir parçası yapan ilk uluslararası İşletme Enstitüsü olmasından sevinç duyuyorum” dedi.

Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk ise işbirliğini şöyle yorumladı:
“ Harvard İşletme Fakültesi’nin online eğitim girişimi HBX ile yaptığımız işbirliği, programımıza yeni bir boyut katmakla kalmayacak, aynı zamanda öğrencilerimizin programımızda edindiği olağanüstü eğitim deneyimini de daha ileriye taşıyacak.”

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler