Akademik Personel | 25 Kasım 2020, Çarşamba

Türkiye’de IELTS ve YDS Denkliği Basın Bildirisi

Türkiye’de IELTS ve YDS Denkliği Basın Bildirisi
       

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı (IELTS), Türkiye’de yaygın olarak tanınan, güvenilir ve saygın bir sınav olma özelliğini sürdürmektedir. Dil yeterliliğinde baslangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm becerileri kapsayan sınav, köklü standartlar temel alınarak, adil, kesin ve amaca uygun sekilde değerlendirme sağlar.

 

 

 

 

IELTS Ortaklığı sözcüsü konu hakkında su açıklamayı yapmıstır:

 

IELTS, Türkiye’de lisans ve yükseklisans programlarına giris ve is yerlerinde sağlanan fırsatlar gibi YDS dısı amaçlar için halen geçerliliğini ve tanınırlığını koruyan bir sınavdır. YDS denkliği tablosuna gelecekte IELTS’i de dâhil etme, böylelikle Türkiye’de daha da çok kisinin IELTS’e girebilmesini sağlama yönündeki çalısmalarımız sürmektedir.

Geçerlilik ve güvenilirlik, Türkiye’de düzenlenen tüm IELTS sınavlarını doğrudan yönetenlerin her zaman öncelik sırasında en üstte olmustur. Sınavın adaletli ve tutarlı bir sekilde gerçeklestirilmesi için güvenli bir teknoloji kullanılmakta; hem sınavı yapan görevliler ve sınav sonuçları, hem de sınav merkezi yönetimi ve sağlanan imkanlar sürekli denetlenmektedir.

Dünyanın her yerinden sınavı tanıyan 9000’den fazla kurulus, IELTS sınavının sonuçlarına güvenmekte ve aday sonuçlarını internet üzerinden hızlı ve güvenli bir sekilde doğrulama olanağı sağlayan IELTS sonuçları (TRF) doğrulama servisinden faydalanabilmektedir.

www.ielts.org/verify

Basın Bildirisine BURADAN ulaşabilirsiniz.

 unnamed

 

       

Kolay Hobiler