Akademik Personel | 25 Mayıs 2019, Cumartesi

Türkiye – Ukrayna Nükleer Eğitim İşbirliği Çalıştayı

Türkiye – Ukrayna Nükleer Eğitim İşbirliği Çalıştayı
       

Türkiye ve Ukrayna arasında Nükleer eğitim ve Nükleer santraller hakkında konuşmaların ve tartışmaların yapılacağı  “Türkiye-Ukrayna Nükleer Eğitim İşbirliği Çalıştayı” Ankara Üniversitesi’nde 21-22 Şubat tarihleri arasında düzenleneceği duyuruldu.

Türkiye ve Ukrayna üniversiteleri, atom enerji kurumları, araştırma enstitüleri ve bilimsel kurumları arasındaki işbirliğinin gelişmesini sağlamak, iki ülke temsilcileri bir araya gelerek fikir alışverişine elverişli bir ortam hazırlamak amacıyla Ukrayna Büyükelçiliği ile Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü işbirliğinde 21 Şubat 2017 – 22 Şubat 2017 tarihleri arasında “Türkiye-Ukrayna Nükleer Eğitim İşbirliği Çalıştayı(Turkey-Ukraine Nuclear Education Cooperation Workshop)” gerçekleştirilecektir.

 

Sahipliğini Ankara Üniversitesi’nin yaptığı çalıştay Rektörlük Binası 100.yıl salonunda yapılacak.

Çalıştay, Türkiye’de nükleer alandaki eğitim etkinliklerinin ele alınması, farklı disiplinlerde uzman personellerin yetiştirilmesi, Ukrayla ile yapılabilecek eğitim ortaklığının gözden geçirilmesi amacıyla Ankara Üniversitesi’nde düzenlenecek. Çalıştaya Türkiye’den ve Ukrayna’dan konusunda uzman kişiler tarafından Nükleer eğitim ve Nükleer santraller hakkında konuşmalar yapılacak ve tartışmalar düzenlenecektir.

Çalıştay, tüm akademisyenlerin ve kamu personelinin katılımına açıktır. Programa dahil olmak isteyenler nbe@ankara.edu.tr 17.02.2017 tarihine kadar isim-soyisim, çalıştığı kurum ve çalıştığı alan ile alakalı bilgileri içeren bir mail ile başvuru yapabilirler. Kurul tarafından kabul edilenler çalıştayın gerçekleştiğin kayıt yaptırmaları gerecektir. Çalıştay İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde düzenlenecektir. 

Çalıştayın programı için buraya tıklayınız.

Detaylı bilgi için http://meetings-nbe.ankara.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çalıştay Yeri : Ankara Üniversitesi, Rektörlük binası, 100. Yıl Salonu, Tandoğan / Ankara

 

       

BENZER HABERLER