Manşet HaberYurtiçi ve Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi Bursları

Türkiye – Güney Kore Gençlik Programı Başlıyor

“Türkiye-Güney Kore Gençlik Programı”nın ilk ayağında Türkiye’deki gençler, 18-27 Haziran tarihlerinde Güney Kore’de ağırlanacak.

 

Gençlik Spor Bakanlığı’nın Türkiye ile Güney Kore arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla gençler arasında uyguladığı değişim programı bu yıl da sürecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, karşılıklı anlayış çerçevesinde tarihi, sosyal ve kültürel değerleri ön plana çıkararak, gençlerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla 2007 yılında başlatılan “Türkiye-Güney Kore Gençlik Programı” bu yıl da uygulanacak.

Programın bu yılki organizasyonunun ilk ayağında Türkiye’deki gençler, 18-27 Haziran tarihlerinde Güney Kore’de ağırlanacak.

Organizasyonun ikinci ayağı ise 16-25 Eylül tarihlerinde Güney Koreli gençlerin, Türkiye’de konuk edilmesi şeklinde gerçekleşecek.

 

Katılım şartları

Gençlik merkezinin çalışmalarının içinde aktif yer alan, 18-29 yaş aralığındaki ekip çalışmasına yatkın ve temel İngilizce bilgisine sahip gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan formu doldurarak programa başvurabilecek.

 

Gençlerin, organizasyona katılması için bakanlığın sitesinde yer alan formu doldurup, 19 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00’e kadar “genclikcalismalari@gsb.gov.tr” adresine mail yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

Kaynak: AA

 DİĞER YURTDIŞI FIRSATLARINI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu