Akademik Personel | 23 Eylül 2020, Çarşamba

Türkiye-Birleşik Krallık “Çalıştay Düzenleme Desteği” Başvurulara Açıldı

Türkiye-Birleşik Krallık “Çalıştay Düzenleme Desteği” Başvurulara Açıldı
       

Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak başlatılan Kâtip Çelebi-Newton Fonu kapsamında British Council tarafından yürütülen Araştırmacı Bağlantıları (Researcher Links) Programı altında TÜBİTAK ve British Council tarafından desteklenecek olan Çalıştay Düzenleme Desteği çağrısı 6 Mayıs 2015 tarihinde açıldı.

Araştırmacı Bağlantıları  programı Türkiye ve Birleşik Krallık’ta bulunan, kariyerinin başlangıcındaki akademisyen ve araştırmacıları bir araya getiren çalıştaylara finansal destek sağlanıyor. Bu çalıştaylar ile araştırmacıların kariyer fırsatlarının arttırılması ve işbirliğine yönelik bağlantıların kurulması amaçlanıyor. İki ülkeden iki ayrı araştırmacının koordine edeceği bu çalıştayların, belirli bir araştırma alanına veya disiplinlerarası bir çalışma konusuna yoğunlaşması bekleniyor.

Çalıştaylar için belirlenen öncelikli alanlar şu şekildedir:

  • Yaşamboyu Sağlık ve Refah
  • Tarım ve Gıda Güvenliği
  • Afet ve Acil Durum Yönetimi
  • Enerji ve İklim Değişikliği
  • Sosyal Bilimler

1 Kasım 2015-31 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenmesi beklenen çalıştaylar için yapılacak başvurular için son tarih 13 Temmuz 2015, saat 16:00 olarak belirlendi.

Başvurular doğrudan British Council web sayfasından online olarak yapılacaktır.

Çağrıyla ilgili sorularınız için: [email protected] ile temasa geçebilirsiniz.

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.