Akan HaberBilim-Teknoloji

Türk Firması Dünyayı Salladı

Ankara’lı oyun firmasının son hamlesi, herkese kendinden bahsettirdi.

 

Oyun dünyası gün geçtikçe genişlese de, ülkemizde oyun geliştirilmesi henüz ilerlemiş bir konu değil. Türk geliştiricilerin çabalarının devam ettiği bu süreçte, şüphesiz en önemli oyunlardan birisi de Mount&Blade oldu.

Bir karı-kocanın çalışması olarak başlayan, Ankara çekirdeki Taleworlds firmasının geliştirdiği Mount&Blade, günümüzde oldukça popüler olan ön-erişim modelini dünyada başarıyla ilk kullanan oyun olmakla kalmadı, bağımsız oyunlar arasında büyük bir önem kazandı. Gerek mod topluluğu, gerekse oyunun içeriği gittikçe genişledi ve bir noktada en beklenen bağımsız oyunlar listesinde dünya listelerinin başına yerleşti.

Yeni oyunları da serinin repertuarına katan Taleworlds, dün yaptıkları açıklamayla, tüm oyun ve teknoloji dünyasının ilgisini üstlerine topladılar: PC için bile yeterince karmaşık bir oyun olan Mount&Blade, mobil dünyaya taşındı!

Nvidia’nın Tegra 4’üne sahip Android cihazlara gelen Mount&Blade, çıkışı şerefine daha uygun bir fiyattan satışta! Böyle meşhur ve sınırsız bir oyunun mobil cihazlara gelmesi büyük yankıya sebep olurken, bu çalışmanın devamının gelip gelmeyeceği de merak uyandırdı.

M&B Tegra 4 videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kaynak: Miliyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu