Akademik Personel | 25 Nisan 2019, Perşembe

Türk-Alman Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

18 Aralık 2017
Türk-Alman Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemize 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre, aşağıda belirtilen Anabilim Dallarına Öğretim Üyesi alınacaktır. Müracaatların gerekli belgeler ile birlikte ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Başvurular için gerekli belgeler ve adaylarda aranılan nitelikler Üniversitemizin http://www.tau.edu.tr web sayfasında yayımlanmıştır.

Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent başvuruları için Personel Daire Başkanlığı, Yardımcı Doçent başvuruları için Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler ile Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlıkları.

 

SIRA NO FAKÜLTE BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI ADET NİTELİK
1 Mühendislik Mekatronik Sistemler Mühendisliği Elektrik-Elektronik Doçent 1 Okuma devreleri tasarım, benzetim, üretim ve algıçlarüzerine deneysel çalışmalar yapmış olmak.
2 Mühendislik İnşaat Mühendisliği Mekanik Yardımcı Doçent 1 İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olup, Yapı veya Mekanik Anabilim dallarının birinde doktora yapmış olmak.
3 Mühendislik Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Bilimleri Yardımcı Doçent 1 Doktorasını Almanya’da yapmış olmak.
4 Kültür ve Sosyal Bilimler Kültür ve İletişim Bilimleri Kültür Bilimleri Profesör 1 Karşılaştırmalı Kültür Çalışmaları, karşılaştırmalı dilbilim (Türkçe-Almanca) ve dil eğitimi alanlarında yayınları olmak.
5 Kültür ve Sosyal Bilimler Kültür ve İletişim Bilimleri Kültür Bilimleri Yardımcı Doçent 1 Göçmen edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat alanlarında Almanca çalışmalar yapmış olmak.
6 Hukuk Özel Hukuk Ticaret Hukuku Doçent 1 Şirketler topluluğu sorumluluk hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
7 İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Yönetim ve Organizasyon Yardımcı Doçent 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER