Akademik Personel | 19 Eylül 2019, Perşembe

Türk-Alman Üniversitesi 8 Öğretim Elemanı Alacak

20 Mayıs 2019
Türk-Alman Üniversitesi 8 Öğretim Elemanı Alacak
       

Türk-Alman Üniversitesi 6 öğretim üyesi , 2 doçent alımı yapacak.

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

SIRA NOFAKÜLTEBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO ÜNVANIADETNİTELİK
1FenMalzeme Bilimi ve TeknolojileriElektronik MalzemelerDoçent1Doktorasını ve doçentliğini Malzeme Bilimi ile ilgili bir alanda yapmış olmak ve bu alanda yayınları bulunmak.
2MühendislikBilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriDoçent1İlgili Anabilim Dallarından birinde doktora yapmış olmak veya bilgisayar destekli sistem modelleme ve sayısal
simülasyon çalışmaları yapmış
olmak.
3MühendislikElektrik Elektronik MühendisliğiElektronikDr. Öğr. Üyesi1Doktora eğitimini Elektronik Mühendisliği alanında
tamamlamış olmak, sinyal ve görüntü işleme konularında
çalışmaları bulunmak.
4MühendislikMakine MühendisliğiMakine Malzemesi ve İmalat TeknolojileriDr. Öğr. Üyesi1Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Makine Mühendisliği alanında tamamlamış olmak, ilgili Anabilim Dalında bilimsel
çalışmaları olmak.
5MühendislikMekatronik Sistemler MühendisliğiElektrik- ElektronikDr. Öğr. Üyesi1Doktora derecesini Elektrik veya Elektronik Mühendisliği alanında tamamlamış olmak, nanokompozit tabanlı sensörler
alanında çalışmaları bulunmak.
6MühendislikMekatronik Sistemler MühendisliğiMakineDr. Öğr. Üyesi1Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini ileri malzemeler ve nanoteknoloji alanında
tamamlamış olmak, ilgili alanında bilimsel çalışmaları
bulunmak.
7FenMalzeme Bilimi ve TeknolojileriElektronik MalzemelerDr. Öğr. Üyesi1Malzeme Bilimi ve Teknolojileri, Malzeme Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği veya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
Bölümlerinden birinden lisans derecesine sahip olmak.
Doktora derecesini Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında Almanya’daki bir Üniversiteden almış olmak, Şekil Hafızalı Alaşımlar üzerine çalışmaları ve
yayınları bulunmak.
8Sosyal Bilimler EnstitüsüAvrupa ve Uluslararası İlişkilerDoktor Öğretim Üyesi1Doktora tezini Medeni Usul Hukuku alanında Almanca yazmış olmak.

İlanın detayları ise şu şekilde;

Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

-Üniversitemiz aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre ve Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Kriterleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlamış olmak kaydıyla Öğretim Üyeleri alınacaktır.

– Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.

– Adayların, eğitim verecek seviyede Almanca bilmeleri şarttır.

– Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde şahsen yapılması gerekmektedir. Posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru Adresi: Doçent başvuruları için Personel Daire Başkanlığı, Doktor Öğretim
Üyesi başvuruları için İlgili Fakülte Dekanlığı ve Enstitü Müdürlüğüne.

Doçent kadrosuna* başvuracaklar için:

– Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir.

– Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.

– Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden Doçent kadrosu için 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen teslim edeceklerdir.

– Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllere, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracaklar için:

– Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir.

– Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.

– Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek İlgili Fakülteye veya Enstitü Müdürlüğüne başvuru yapacaklardır.

– Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

* Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Yönergesi uyarınca doçentlik sözlü sınavına girmemiş adayların Üniversitelerarası Kurul Tarafından oluşturulacak jüriler tarafından yapılacak doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Personel Daire Başkanlığı: Türk-Alman Üniversitesi Rektörlük Binası Şahinkaya Cad. No: 86 34820 – Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 35 66-69

Mühendislik Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86 34820 – Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 31 09 – 0 216 333 31 04-07

Fen Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 86 34820 – Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 31 40 – 0 216 333 31 44

Sosyal Bilimler Enstitüsü: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 86 34820 – Beykoz/İSTANBUL
Tel: 0 216 333 32 70 – 0 216 333 32 74