GündemSlayt Haber

TÜBİTAK’tan Yeni Destek Programı

2223 – Yurt İçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı yürürlükten kaldırılmıştır. Yeni açılan 2223/B Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programı kapsamında, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında, kamu kurum/kuruluşları ve üniversiteler ile özel hukuk tüzel kişilikleri ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları himayesinde yurt içinde düzenlenecek ulusal, uluslararası katılımlı ve uluslararası nitelikli; kongre, kolokyum, sempozyum ve çalıştay türü etkinlikler için kısmi destek verilecektir.

2013 yılı 6. dönem başvuruları 20 Kasım 2013-20 Aralık 2013 tarihleri arasında e-bideb.tubitak.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Destek Miktarı ve Ödeme Koşulları

Aşağıda sayılan destek kalemleri için kısmi destek sağlanır:

Aşağıda belirtilen tüm destek kalemleri için üst limit:  20.000 TLDestek Kalemlerine göre üst limitler:

a) Etkinliğe Yurtiçi veya yurtdışından katılacak en çok 3 davetli konuşmacının yol gideri*:

Yurtiçi geliş/dönüş 300TL/Kişi

Yurtdışı geliş/dönüş1.500 Dolar/Kişi

b) Organizasyon Desteği: Bildiri-özet kitabı, CD yazım-basımı, afiş, duyuru, broşür, etkinlik programı, yaka kartı, katılım belgesi, not çoğaltma(fotokopi), bloknot, kalem giderleri: Organizasyon desteği gideri için talep edilen destek katılımcı başına 25TL’ yi geçmemek üzere en fazla 15.000 TL

c)​Toplantı ikram giderleri (Çay-kahve, kuru pasta): 1.000 TL

Yurtiçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Etkinlik tamamlandıktan sonra istenen tüm belgeler ve taahhütnamenin Kuruma gönderilmesi halinde, Türkiye’deki bankalarda etkinlik yürütücüsü adına açılmış banka hesabına aktarılır.
*Ekonomi sınıfı uçak, otobüs veya tren (yataklı hariç) giderleri karşılanır. (Havaş, taksi, özel araç ve şehir içi ulaşım giderleri karşılanmaz.)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu