GündemManşet Haber

TÜBİTAK’ta Elendi Ama Dünya Birincisi Oldu

TÜBİTAK’ın bir program kapsamında açılan 100 bin TL ödüllü yarışmada dereceye giremeyen öğrencinin, aynı projeyle dünya birincisi olması Bakan Işık’ı isyan ettirdi.

TÜBİTAK’ın, ‘Teknogirişim Sermaye Desteği’ programı kapsamında açılan 100 bin TL destek ödüllü yarışmada dereceye giremeyen öğrencinin, aynı projeyle katıldığı uluslararası fizik yarışmasında dünya birincisi olması Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı fikri ışık’ı isyan ettirdi.

Projenin üniversite hocalarından oluşan heyetten geçerli not alamadığını belirten Işık, “Hocalarımıza çağrı yapıyorum, bu kadar kıt not vermeyin. Bizim beş hoca not vermediği için 100 bin lirayı esirgediğimiz yavrumuz, gitmiş dünya birincisi olmuş. Yazık günah. Sıfırcı hoca mantığı doğru değil” dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2015 bütçesinin görüşmelerinde HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, TÜBİTAK’ın bilimsel çalışmalarda dahi “objektif” davranmadığını savunurken ilginç bir örneği gündeme getirdi. Aydoğan, “2014’te , Türkiye’den bir lise öğrencisi, Polonya’daki bir fizik yarışmasında, 70’e yakın ülkeden 5 bin fizik projesini geçerek birinci olmuştur ama aynı öğrencinin, ne yazık ki TÜBİTAK tarafından projesi değerlendirmeye alınmaya bile layık görülmemiştir. TÜBİTAK’ın bu tip projelerde hangi bilimsel ölçütler kullandığı, gerçekten bizler açısından merak konusu ve incelemeye de değer bir konudur” diye konuştu.

Bakan Işık ise Aydoğan’a yanıt verirken, konuya ilişkin adeta ‘isyanını’ dile getirdi.

Kaynak: Milliyet

 

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Hayvanat bahçesi müdürlüğünden Tübitak’in başına adam aranırsa çıkan neticeye şaşırmamak gerek. Sahte diplomayla adam atanan bir ülkedeyiz. Bu ne ilk ne de son. Allah daha kötü olaylardan sakınsın bizi.

 2. Bir bilim adamı bilim hayatı boyunca sayısız yayınlar yapabilir. Bu yayınlardan çoğu derleme toplama, çok azıda yeni bir şeylerin keşfi olan TEORİK yayınlardır. Ama çok az bilim adamı BÜTÜN BİR YAŞAMI BOYUNCA sadece bir yada bir kaç tane uluslararası kitap yazabilir. Hele birde yazdıkları kitapta, başka bilim adamlarının kinin yanında kendi keşfettikleri teorik çalışmalarda varsa, bu yazarın çok üstün olan bilimselliğini gösterir. Yayınları, sadece profesörler, doçentler, yardımcı doçentler değil, araştırma görevlileri, öğrencilerde yapabilirler. Uluslararası bilimsel kitap yazmak ve bu kitaba layık görülecek kalbur üstü dünya çapında emsallerinden üstün bilimsel çalışmalar yapmak, gerçek bilimselliğin bir göstergesidir. İşte böyle bir kitaba 17 yıl süreyle dünyada daha iyisi yapılamayan bilimsel çalışmam ismim bizzat verilip onure edilerek layık görülerek geçmiştir. İşte bu çalışmalarıma ülkemin bilim adamları niteliksiz diye rapor yazarak çamur atmışlardır ve 1996 yılından bugüne kadarda, niteliksiz buldukları bu yanları hala açıklayamamışlardır. BUNLAR RESMEN, BİLİMSEL AHLAKI KATLETMİŞLERDİR ! BU ACI GERÇEK, YANİ ÜLKEMİZDE BİLİMİN BÖYLE SEVİYESİZCE AŞAĞILANMASI KİMSENİN DİKKATİNİ ÇEKMİYORMU? BU KAYITSIZLIKTA, BU KİŞİLERE ALKIŞ TUTMA ANLAMINA GELEN AYRI BİR ACI GERÇEK DEĞİLMİDİR ? BU ÇARPIKLIĞA MÜDAHALE EDİLEBİLECEK BİR YETKİYE SAHİP OLUNSUN YADA OLUNMASIN, BU KATLİAMA KAYITSIZ KALMAK, ÜLKE HAYIRINA BİR DAVRANIŞ OLABİLİRMİ?!!!!

 3. şaşırdık mı? hayır.
  çünkü tübitak projeye değil zihniyete puan veriyor.
  hayvanat bahçesi müdürlerinin tübitak gibi artık sözde olarak nitelendirilmesi gereken bilim kurumlarına atanabildiği ülkelerde bilim adına birşey beklemek mantıksız olurdu zaten.
  sonra neden uzaya çıkamıyoruz diye söz ediyoruz.
  ama durrrrrun hemen telaş etmeyin; devletimiz sağ olsun şimdi liselerdeki zorunlu osmanlıca dersleri sayesinde uzay arzumuz yerine getirilecek inşallah!!!

 4. Başarılı beyinler lisansüstü egitimde maddi sıkıntılar yaşayıp burs bulacağım diye kendilerini paralarken, – tabiri caizse- beş para etmez öğrencilerin üniversitelere arastirma görevlisi olarak kabul edildiği bir ülkede sasirmadim açıkçası.

  1. guzel bi yorum… bes kurus etmeyenler ise basladilar, ben hem kendi alanimdaki tum simulasyonlarda hemde lisans sinavinda 1. oldu ama kahrolasi kpss denen bir bos sinav yuzunden 1 puanla 2 sene uzattim. diger herkes islerine basladilar. ilk isim amerikaya gidip orada yuksek lisans yapip bu ulkeye elimden geldigince uzak durmak olacak

 5. İyi olmuş, arkadaşın gelişmiş ülkelerde yaşamasının ve bilim üretmesinin önü açılmış olur belki bu şekilde. Ödüllü fizik projesi yapan adamın hayvanat bahçesi müdürünün teknolojik ve bilimsel araştırmalar kurumuna müdür yardımcısı yapıldığı bir ülkede işi ne?

 6. Benim bilimsel çalışmama gelince. Uluslararası kitaba geçen bu çalısmama niteliksiz diyen kişiler, bu iddialarını açıklamaya zorlanmalılar. Bilimsel ahlakın gereği bu deyilmidir? Hatta bu kişiler, niteliksiz buldukları yanları açıklamakla kalmayıp, kitabın yabancı bilim adamları olan yazarlarını, kitabta yer alan her bilimsel çalışmayı acınasızca masa üzerine yatırıp onaylayan hakemlerini, kitabı basan SPRINGER marbaasını ve editörünü ŞİTTETLE kınamalılar! Kendilerine ait çok değerli çalışmalarada deyilde, böyle NİTELİKSİZ bir çalışmaya kitaplarında yer verdikleri için, bilimsel gerekçeleri gözler önüne sererek ELEŞTİRMELİLER. Ülkemizin bilimsel saygınlığına gölge düşürmeye kimsenin hakkı olamaz! Gerçek bilim adamları hasetlikle; fesatlıkla kıskançlıkla bilime çamur atamazlar.

 7. Olay ortada. TÜBİTAK’da reddedilen bir proje dünyada birinci seçiliyor. Her iki taraftan bilimsel gerekçeler istenir. Hatta her iki tarafın katılımıyla aynı masa çevresinde olay masa üzerine yatırılır. Hesap sorulur. Bu yapılmazsa; sadece kınamayla, isyan etmeyle bu tür çarpıklıklar engellenemz, dahada acısı gelecek çarpıklıklara davetiye çıkarılmış olur!

 8. Ülkemizde maalesef bilimi; hasetlikle, fesatlıkla, kıskançlıkla hemde keyfi olarak, haz ve mutluluk duyarak katledenler var. YAPTIKLARIDA YANLARINA KAR KALIYOR! Hiç kimse bunu inkar etmeye kalkmasın! Gerçek şuki; kimse, pozisyonları ve yetkileri müsaitde olsa; hak, hukuk çiğneyenlerin zülfikarına dokunamıyor, bir şekilde ya umursamıyorlar, yada çekiniyorlar.

 9. KISIM – 2
  BUNLARA MÜSADE EDİLMEMELİ. AMA NE YAZIKKİ YAPTIKLARI YANLARINA KAR KALIYOR VE İNANILMAZ SALTANAT SÜRÜP AHKAM KESEBİLİYORLAR ! Eğer yabancıların onure ettiği çalışmalarım DOÇENTLİK BAŞVURUMDA bilimsel ahlakla değerlendirilseydi, ben 1996 yılında doçent olmuştum ve şu anda en 10 yıllık kıdemli profesördüm.İlk doçentlik sınavında şartları yerine hemde sunduğum bu belgelerle en ala şekilde yerine getirmiştim. O zamanlar tek bir yabancı yayın şartı bile olmadığını zannediyorum. OLSA BİLE BENİM YURT DIŞI YAPTIĞIM VE ULUSLARARASI KİTABA GEÇEN DOKTORA ÇALIŞMAM EN ALA YABANCI YAYIN SAYILIRDI. EN AZ 300 BİN LRA MADDİ ZARARIMIN YANINDA İNANILMAZ MANEVİ ÇÖKÜŞ YAŞADIM ! Benim kariyerimi katledenlerin, bugün bile hala benim gösterdiğim bilimsel performansı gösteremediler ! Gösteremeyecekleride ortada! Benim bu performansım, (Övünmek için yazmıyorum!) kendi araştırma sahamda, ülkemizde jeofiziğin varlığından beri bir ilktir! Ülkeme döndüğümden beri, bu çevre tarafında dışlanmış bir kişi olarak moral çöküklüğü içerisinde genede, tarafımdan bizzat keşfedilen teorik çalışmalara imza atan bir bilim adamıyım. Eğer haksızlığa uğramasaydım, elbette herşey çok daha farklı olurdu!
  Doç. Dr. Hasan Çavşak, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Jeofizik Müh. Bölümü
  Tel. : 0544 855 0494 Email : cavsak@ktu.edu.tr, cavsak@gmail.com

 10. KISIM -1
  Bu arkadaşımıza yapılan haksızlığı kınıyorum. Maalesef ülkemizde bilimsel ahlaka değer vermeyen kişiler var!
  Benim Almanya’nın Deutsche Forschungsgemeinschaft = Alman Bilimsel Araştırma Kurumu’nun ve gene Max-Planck Enstitüsü’nün maddi destekleriyle yurt dışında 1992 yılında yaptığım bilimsel çalışmamı içeren keşfettiğim algoritmalar, 17 yılda dünyada daha iyisi yapılamadığından 2009 yılında Alman bilim adamları tarafından yazılan, SPRINGER tarafından basılan uluslararası kitaba geçti. Ayrıca gene yurt dışında, ülkeme üç kr yük olamadan yaptığım doktora çalışmamda bu kitapta ayrıntılı bilgiler için kaynak gösterildi.(GRAVITY INTERPRETATIN, Wolfang Jacoby, et.al.) 1996 yılında doçentlik sınavım için sunduğum bu belgeler, NİTELİKSİZ olduğu gerekçesiyle jüri üyeleri tarafından reddedildi. Ancak bilimsel ahlak gereği, 19 yıldan beri bütün uğraşıma rağmen, bugüne kadar hala bu niteliksiz yanları açıklayamadılar! Resmen dışlanıp adeta afaroz edildim. Tam 15 yıl doçentliğim engellendi. Profesörlük için beklemem gereken beş yılın ertesi günü emeklilik yaşım doluyor ve profesörde olamıyorum! Bütün ulusal ve SCI’lı uluslararası yayınlarımda bizzat keşfetttiğim ve bizzat yazdığım yöntem ve bilgisayar proğramlarımı kullanıp TEORİK çalışmalar yapıyorum. Ülkemde yaptığım yabancı SCI’lı diğer bir çalışmamda, bu kitaba örnek yayın olarak geçti. Bilimsel ahlak, bilim adamlarına, inceledikleri bilimsel çalışmaların beğendikleri yada beğenmedikleri yanları açıklamayı emreder! Bu kitabın baş sahifesinde de, iki satır arayla ismim verilerek benden ve bilimselliğimden övgüyle bahsedilip onure edildim! İŞTE DİNİ DİNİM, MİLLİYETİ MİLLİYETİM OLAMAYAN YABANCI BİLİM ADAMLARININ BİLİMSEL ÇALIŞMALARIMA VERDİKLERİ DEĞER VE KENDİ ÜLKEMDEKİ BİLİM ADAMLARININ İNANILMAZ BİLİMSEL ÇARPIKLIKLARI ! BAKAN BEY KONUYU DUYUP İSYAN ETMİŞ. BEN 1996 DAN BU YANA ÇALMADIĞIM KAPI KALMADI, SESİMİ DUYURAMADIM. SÖZ KONUSU BAŞARILI ARKADAŞIM VE BEN, EĞER BİLİMSEL KATLİAMLA MÜCADELE EDİLMEK İSTENİYORSA, İKİ İYİ VASITAYIZ. BURADA YAZDIKLARIMI, İNKAR EDİLEMEZ ULUSAL VE ULUSLARARASI BELGELERLE KANITLAYABİLİRİM. KENDİSİNE BİLİM ADAMLIĞI SIFATINI YAKIŞTIRAN HİÇ KİMSE, ÜLKEMİZDE, ORTA ÇAĞDA KEYFİ OLARAK KÖYLERİ YAKIP YIKAN, HALKINI KILIÇTAN OKTAN GEÇİREN, HARACA BAĞLAYAN, HİÇ BİR ŞEKİLDE HESAP SORULAMAYAN BARBARLAR GİBİ, BİLİMSELLİĞİ KATLEDİP, KARİYERLE EKMEKLE OYNAYAMAMALILAR !
  Doç. Dr. Hasan Çavşak, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Jeofizik Müh. Bölümü
  Tel. : 0544 855 0494 Email : cavsak@ktu.edu.tr, cavsak@gmail.com

  DEVAMI KISIM – 2 de.

 11. Bu arkadaşımıza yapılan haksızlığı kınıyorum. Maalesef ülkemizde bilimsel ahlaka değer vermeyen kişiler var!
  Benim Almanya’nın Deutsche Forschungsgemeinschaft = Alman Bilimsel Araştırma Kurumu’nun ve gene Max-Planck Enstitüsü’nün maddi destekleriyle yurt dışında 1992 yılında yaptığım bilimsel çalışmamı içeren keşfettiğim algoritmalar, 17 yılda dünyada daha iyisi yapılamadığından 2009 yılında Alman bilim adamları tarafından yazılan, SPRINGER tarafından basılan uluslararası kitaba geçti. Ayrıca gene yurt dışında, ülkeme üç kr yük olamadan yaptığım doktora çalışmamda bu kitapta ayrıntılı bilgiler için kaynak gösterildi.(GRAVITY INTERPRETATIN, Wolfang Jacoby, et.al.) 1996 yılında doçentlik sınavım için sunduğum bu belgeler, NİTELİKSİZ olduğu gerekçesiyle jüri üyeleri tarafından reddedildi. Ancak bilimsel ahlak gereği, 19 yıldan beri bütün uğraşıma rağmen, bugüne kadar hala bu niteliksiz yanları açıklayamadılar! Resmen dışlanıp adeta afaroz edildim. Tam 15 yıl doçentliğim engellendi. Profesörlük için beklemem gereken beş yılın ertesi günü emeklilik yaşım doluyor ve profesörde olamıyorum! Bütün ulusal ve SCI’lı uluslararası yayınlarımda bizzat keşfetttiğim ve bizzat yazdığım yöntem ve bilgisayar proğramlarımı kullanıp TEORİK çalışmalar yapıyorum. Ülkemde yaptığım yabancı SCI’lı diğer bir çalışmamda, bu kitaba örnek yayın olarak geçti. Bilimsel ahlak, bilim adamlarına, inceledikleri bilimsel çalışmaların beğendikleri yada beğenmedikleri yanları açıklamayı emreder! Bu kitabın baş sahifesinde de, iki satır arayla ismim verilerek benden ve bilimselliğimden övgüyle bahsedilip onure edildim! İŞTE DİNİ DİNİM, MİLLİYETİ MİLLİYETİM OLAMAYAN YABANCI BİLİM ADAMLARININ BİLİMSEL ÇALIŞMALARIMA VERDİKLERİ DEĞER VE KENDİ ÜLKEMDEKİ BİLİM ADAMLARININ İNANILMAZ BİLİMSEL ÇARPIKLIKLARI ! BAKAN BEY KONUYU DUYUP İSYAN ETMİŞ. BEN 1996 DAN BU YANA ÇALMADIĞIM KAPI KALMADI, SESİMİ DUYURAMADIM. SÖZ KONUSU BAŞARILI ARKADAŞIM VE BEN, EĞER BİLİMSEL KATLİAMLA MÜCADELE EDİLMEK İSTENİYORSA, İKİ İYİ VASITAYIZ. BURADA YAZDIKLARIMI, İNKAR EDİLEMEZ ULUSAL VE ULUSLARARASI BELGELERLE KANITLAYABİLİRİM. KENDİSİNE BİLİM ADAMLIĞI SIFATINI YAKIŞTIRAN HİÇ KİMSE, ÜLKEMİZDE, ORTA ÇAĞDA KEYFİ OLARAK KÖYLERİ YAKIP YIKAN, HALKINI KILIÇTAN OKTAN GEÇİREN, HARACA BAĞLAYAN, HİÇ BİR ŞEKİLDE HESAP SORULAMAYAN BARBARLAR GİBİ, BİLİMSELLİĞİ KATLEDİP, KARİYERLE EKMEKLE OYNAYAMAMALILAR! BUNLARA MÜSADE EDİLMEMELİ. AMA NE YAZIKKİ YAPTIKLARI YANLARINA KAR KALIYOR VE İNANILMAZ SALTANAT SÜRÜP AHKAM KESEBİLİYORLAR ! Eğer yabancıların onure ettiği çalışmalarım DOÇENTLİK BAŞVURUMDA bilimsel ahlakla değerlendirilseydi, ben 1996 yılında doçent olmuştum ve şu anda en 10 yıllık kıdemli profesördüm.İlk doçentlik sınavında şartları yerine hemde sunduğum bu belgelerle en ala şekilde yerine getirmiştim. O zamanlar tek bir yabancı yayın şartı bile olmadığını zannediyorum. OLSA BİLE BENİM YURT DIŞI YAPTIĞIM VE ULUSLARARASI KİTABA GEÇEN DOKTORA ÇALIŞMAM EN ALA YABANCI YAYIN SAYILIRDI. EN AZ 300 BİN LRA MADDİ ZARARIMIN YANINDA İNANILMAZ MANEVİ ÇÖKÜŞ YAŞADIM ! Benim kariyerimi katledenlerin, bugün bile hala benim gösterdiğim bilimsel performansı gösteremediler ! Gösteremeyecekleride ortada! Benim bu performansım, (Övünmek için yazmıyorum!) kendi araştırma sahamda, ülkemizde jeofiziğin varlığından beri bir ilktir! Ülkeme döndüğümden beri, bu çevre tarafında dışlanmış bir kişi olarak moral çöküklüğü içerisinde genede, tarafımdan bizzat keşfedilen teorik çalışmalara imza atan bir bilim adamıyım. Eğer haksızlığa uğramasaydım, elbette herşey çok daha farklı olurdu!
  Doç. Dr. Hasan Çavşak, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Jeofizik Müh. Bölümü
  Tel. : 0544 855 0494 Email : cavsak@ktu.edu.tr, cavsak@gmail.com

  1. Bugün 23 Aralık 2015.
   Ahmet Tuğrul Başokur (Ankara Üniversitesi), uluslar arası kitaba dünya devi bilim adamları tarafından beğenilip yer verilen bilimsel çalışmama, tek kelime anlayacak bilimsel kapasitesi olmadığı halde esef etmeden, çekinmeden, paçasına bakmadan, doçentlik jüri üyeliğimi kabul ederek 1996 yılında hasetlik fesatlık kıskançlıkla NİTELİKSİK diye çamur attı. AMA ARADAN 20 YIL GEÇTİĞİ HALDE NİTELİKSİZ DEDİĞİ YERLERİ BU GÜNE KADAR AÇIKLAYAMADI. ONDAN BU CEVABI ALABİLMEK İÇİN, ÇALMADIĞIM YETKİLİ RESMİ MAKAM KAPISI KALMADI. ZAMANIN BAŞBAKAN’INA, CUMHURBAŞKANI’NA ATTIĞIM KİŞİYE ÖZEL İADELİ TAAHÜTLÜ MEKTUPLARIMDANDA SONUÇ ALAMADIM. BU İNANILMAZ ÇARPIKLIĞI YAPARAK BİLİMİ KATLEDEN KİŞİ, KANKA OLDUĞU DİĞER BİRKAÇ BİLİMSEL AHLAK FAKİRİ, BİLİM ADAMI GEÇİNEN KİŞİYİDE NÜFUZU ALTINA ALIP, KENDİNE ALKIŞ TUTTURDU. AMA NE ACIDIRKİ BU ADAMLARIN HEPSİ BİR ARAYA GELİP KAFA KAFAYA VERİP, BİLİMSELLİKLERİNİ BİRLEŞTİRİP, ÇALIŞMAMI ANLAYIP, NİTELİKSİZ DİYE ATTIKLARI ÇAMURU AÇIKLAYAMADILAR.
   KİTAP YAZIP, YAYIN YAPIYORLARMIŞ. PEKİ YAZDIKLARI KİTAPLARI, BAŞKA YABANCI BİLİM ADAMLARININ KEŞFEDİP YOKTAN VAR ETTİKLERİ BİLİMSEL ÇALIŞMALARI, BULUP BULUŞTURUP DERLEYİP TOPLAYIP BİRA ARAYA GETİREREK YAZMIYORLARMI? KENDİLERİNE AİT MİNİ MİNNACIK BİR KEŞİF VARMI? O YAYINLARINDADA, HEP YABANCI BİLİM ADAMLARININ KEŞFETTİKLERİ BİLİMSEL ALT YAPILARINI KULLANIYORLAR. HEMDE BU KEŞİFLERİN İÇERİĞİNİ, ALGORİTMALARINININ OLUŞTURULMASINI VE YAZILIŞ TEKNİKLERİNİ, TEK KELİME ANLAMADAN, NİNEMİN UZAKTAN KUMANDAYI KULLANDIĞI GİBİ EZBERE KULLANIYORLAR. KENDİ KATKILARI SADECE HAMMALLIK.
   BU ADAMA VE KANKALARINA SORULSUN!
   YURDUMUZDA BENİM BİLİMSEL ÇALIŞMAMIN HARİCİNDE, YAPTIĞI DOKTORA ÇALIŞMASIDA ULUSLARARASI KİTABA GEÇEN, YADA İSMİNDEN “SAYGIDEĞER-İTİBAR SAHİBİ-UZMAN” DİYE BAHSETTİREN TEK BİR KİŞİ DAHA VARMI?
   Ahmet Tuğrul Başokur’un varmı ?
   İnsan Allah’tan korkar! Bu herif ve alkışçıları, meydanı boş bulup benim kariyerimi katlettiler. Doçentliğimi 15 yıl geciktirdiler ve profesörlüğümüde ömür boyu engellediler.
   Profesörlük başvurusu için beklenmesi gereken 5 yıllık sürenin bitiminden BİR GÜN sonra emeklilik yaşım doluyor ve ben başvuruda bile bulunamıyorum.
   BU HERİFE HAK VERENLEREDE LANET OLSUN. HESAP SORMA YETKİSİ VE MECBURİYETİ OLUPTA UMURSAMAYANLARADA TÜÜÜÜ LANETTT OLSUN. ALLAHLARINDAN BULSUNLAR.
   ÇİNDE YAPTIĞ BİLİMSEL ÇALIŞA ULUSLAR ARASI KİTABA GEÇENLER SORGUSUZ SUALSİZ DERHAL PROFESÖR UNVANINI ALIYORLAR.
   PUTİN ELBETTE GURUR KIRICI KONUŞMALAR YAPABİLİR.
   ÇÜNKÜ BİZDE BU ÇARPIK ZİHNİYET, NESİLDEN NESİLE YILLARDIR GELENEK OLARAK DEVAM EDİYOR. BÖYLESİ ÜLKELER BİR YERE GELEBİLİRLERMİ.
   BU SATIRLARI GURURU İZZETİNEFSİ PARAMPARÇA OLAN BİR VATAN SEVER OLARAK YAZIYORUM.

 12. Uncu fırıncıdan sanayi ve teknoloji bakanı, hayvanat bahçesi müdüründen tübitak başkanı ve ilahiyatçı park ve bahçelerde müdürlük yapandan tübitak müdür yardımcısı yapılırsa başka ne bekleniyordu.

 13. Birileri çıkıp TÜBİTAK tarafsız, her projeye açığız demesin. Sırf egoları uğruna mis gibi projeleri reddedenler bu haberi iyi okusunlar. Biz yapamıyoruz onlar da yapmasın mantığının sonucu bunlar!

 14. helal olsun bakana…ama icraat lazım laf değil.AKP NİN ZİHNİYETİNİ BU BAKIMDAN DESTEKLİYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu