Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

TÜBİTAK’ın Yarışmasında, 24 proje ödül almaya hak kazandı

Resim bulunamadı
       

TÜBİTAK’ın düzenlediği “Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları”nda 24 proje ödül almaya hak kazandı.

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamaya göre, Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca üniversite öğrencilerine yönelik her yıl düzenlenen “2241/B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Proje Yarışması”, “2238 Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması” ve “2242 Lisans Öğrencileri Yazılım Projeleri Yarışmaları”na 296 proje başvuru yaptı.

Bilimsel değerlendirmeler sonucunda 100 projenin sergilenmesine karar verildi. Hacettepe Üniversitesi Sergi Salonunda 2 gün sergilenen projelerin, yapılan jüri değerlendirmesiyle 24’ü ödüle layık görüldü. Birincilere 10 bin, ikincilere 7 bin 500, üçüncülere ise 5 bin lira ödül verildi.

Hacettepe Üniversitesi Kongre Merkezi Oditoryum’da gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erol Arcaklıoğlu, Nobel Kimya Ödülünü kazanan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın başarısını tebrik ederek, öğrencilere örnek gösterdi.

Sancar’ın bu başarısını 35 yıllık bir çalışma sonucunda elde edildiğini belirterek, “Başarı sürekli çalışmaktan ve sabretmekten geçer. Hayatınızın baharında olan siz gençler kendinize güzel bir çalışma programı yapın. Başarı sürekli çalışmaktan geçer” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı

 

 

       

Kolay Hobiler