Akademik Personel | 28 Eylül 2020, Pazartesi

TÜBİTAK UİDB Personel Alım İlanı

10 Mart 2017
TÜBİTAK UİDB Personel Alım İlanı
       

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı 23 personel alacak.  Başvurular 10-31 Mart tarihleri arasında İş Başvuru Sistemi üzerinden yapılacak.

 

BAŞVURU SÜRECİ

 1. a) İlana başvuruda bulunmak için “www.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olmak gerekmektedir. (Başvuru için özgeçmiş oluştururken, istenilen tüm evrakın sisteme elektronik ortamda eklenmesi ve referans kodu seçilerek başvuru yapılması zorunludur). İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.
 2. b) Başvuruların en geç 31/03/2017 saat 17:00’ye kadar yapılması gerekmektedir.
 3. c) Başvuru yapılırken, aşağıda yer alan belgelerin İş Başvuru Sistemi aracılığıyla eksiksiz olarak iletilmesi zorunludur. İstenilen belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda adayın başvurusu geçersiz sayılacaktır.
 • Diploma veya çıkış belgesi (lisans ve varsa üstü), eğitimlerini yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayan adaylar için denklik belgesi,
 • Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir),
 • Lisans (ve varsa üstü) transkript belgesi,
 • Yabancı dil sınavı sonuç belgesi,
 • Üniversiteye giriş sınavı yerleştirme belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı),
 • Üniversiteye giriş sınavı sonuç belgesi (ÖSYM onaylı veya Kontrol Kodu olan internet çıktısı),
 • Alanında deneyimli adaylar için Çalışma Belgesi ve Hizmet Dökümü.
 1. d) Adaylar en fazla bir adet referans kodlu pozisyona başvuru yapabilirler. Birden fazla pozisyona başvuran adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 2. e) Başvuruların incelenmesi sonucunda, istenen belgeleri eksiksiz ve uygun olan adaylardan her bir referans kodu için (TBTK.UİDB.2017-1.13 referans kodlu pozisyon hariç) “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesine göre oluşturulacak sıralamada, işe alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.
 3. f) TBTK.UİDB.2017-1.13 referans kodlu pozisyon için; İstenen belgeleri eksiksiz ve uygun olan adaylardan lisans mezuniyet not ortalamalarına göre en yüksek puandan başlanarak oluşturulacak sıralamada, işe alınacak personel sayısının 5 katı aday mülakata davet edilecektir. Son sıradaki adayla aynı puanı alan başka adaylar olması durumunda bu adaylar da mülakata çağrılacaktır.
 4. g) Lisans öğrenimlerini yurt dışında tamamlayan adaylar “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesinden muaf tutulacak ve sıralamaya dâhil olmadan ayrıca değerlendirmeye alınacaklardır. h) TBTK.UİDB.2017-1.01, TBTK.UİDB.2017-1.02, TBTK.UİDB.2017-1.03, TBTK.UİDB.2017-1.04, TBTK.UİDB.2017-1.05, TBTK.UİDB.2017-1.06, TBTK.UİDB.2017-1.07, TBTK.UİDB.2017-1.08, TBTK.UİDB.2017-1.09, TBTK.UİDB.2017-1.10 referans kodları için; başvuru yapan adaylardan alanında doktora mezunu olanlar, “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (e), (f) ve (g) maddelerinden muaf tutulacak ve sıralamaya dahil olmadan ayrıca değerlendirmeye alınacaktır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.