Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

TÜBİTAK-Research Councils UK İkili İşbirliği Programı

TÜBİTAK-Research Councils UK İkili İşbirliği Programı
       

Katip Celebi-Newton Fonu çerçevesinde ülkemiz ile İngiltere arasındaki bilim, teknoloji ve inovasyon işbirliklerini güçlendirmeye yönelik faaliyetlerden biri olarak TÜBİTAK ile Research Councils UK (RCUK) arasında ilk çağrı açılmıştır.

Son başvuru tarihi 10 Kasım 2015 olan söz konusu çağrı ile iki ülke bilim insanları arasında ortak projelere araştırma desteği ve yurt dışı seyahat desteği sağlanacaktır.

TÜBİTAK – Research Councils UK İkili İşbirliği Programı çağrıları kapsamında Türk araştırmacılara ARDEB 1001 Programı bütçesinin 2 kati olan 720.000 TL’ye kadar destek verilecektir.

TÜBİTAK ile RCUK işbirliği çerçevesinde sunulacak proje önerilerinin iki kuruluş tarafından belirlenen tematik alanlarda olması gerekmektedir. Çağrının kapsadığı tematik alanlar şu şekildedir:

 

  • Doğal ve İnsani Felaket ve Acil Durumların Anlaşılması ve Yönetimi (Understanding and Management of Natural and Humanitarian Disasters and Emergencies)
  • Eşitsizliklerle Mücadele ve Fakirliğin Azaltılması (Tackling Inequalities and Poverty Alleviation)
  • Kültürel Miras ve Sosyal Kalkınma (Cultural Heritage and Social Development)
  • Akraba Evlilikleri Kaynaklı Hastalıklar (Disease Burden of Consanguineous Marriages)
  • TUBITAK-RCUK çağrısı için Türkiye ve Birleşik Krallık’taki araştırmacıların göndereceği ortak başvurular, iki Kurumca ortak olarak değerlendirilecektir.

Söz konusu program çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ve İngiliz araştırmacıların elektronik proje başvurularını aşağıda linki verilen RCUK-TUBITAK ortak elektronik sisteminden 10 Kasım 2015 tarihine kadar yüklemesi gerekmektedir.

https://je-s.rcuk.ac.uk

Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki adreslerden ulaşılabilir:

http://tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-proje-destekleri/2550/icerik-2550-birlesIk-krallik-arastirma-kurullari-rcuk-ile-ikili-isbirligi-programi

http://www.rcuk.ac.uk/international/newton/tubitak/

       

Kolay Hobiler