GündemManşet Haber

Tübitak ERA-MIN Projesi 2014 Yılı Çağrısı Yapıldı

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı kapsamında, TÜBİTAK’ın da katıldığı bir proje olan ERA-MIN projesi, madencilik ve mineral hammadde kaynaklarının sağlanması ve minerallerin geri dönüşüm alanının geliştirilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

ERA-MIN kapsamında, madencilik, metalurji ve mineral hammadde kaynakları konusundaki Ar-Ge projelerinin destekleneceği uluslararası bir çağrı açılmıştır. Türkiye’de yerleşik sermaye şirketlerinin de başvurabileceği çağrı 17 Haziran 2014 17:00 CEST (Central European Summer Time) tarihinde kapanacaktır.

ERA-MIN (ERA-NET on Industrial Handling of Raw Materials for European Industries) Avrupa Komisyonu  tarafından  7.  Çerçeve  Programı kapsamında  desteklenen  ve  enerji  kaynağı olmayan  madenlerin  çıkarılmasından,  cevher hazırlamaya,  metalurjiden,  metallerin  geri dönüşümüne  ve  maden  kaynaklarının  ikame edilmesine  kadar  çok  geniş  bir  alanda  yürütülen faaliyetlere yönelik bir projedir.

ERA-MIN projesi ile maden kaynakların araştırılmasına  yönelik  yeni  teknikler,  maden çıkarma  ve  işleme  verimini  arttıracak  yeni teknolojilerin  geliştirilmesi,  metallerin  geri dönüşümü,  metalurji  ve  kritik  hammaddelerin kullanımını  azaltacak  ya  da  bu  maddeleri  ikame edecek  yeni  malzemelerin  geliştirilmesi konularında Ar-Ge  projelerinin  gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Çağrıyı buradan Era-Min Çağrı İndirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu