GündemManşet Haber

Tübitak Doktora Sırası Yurtdışı Bursunu Kazananlar Açıklandı

2214-A – Yurt Dışı Doktora Sırası Araştırma Burs Programı 2014 yılı 1. dönem başvurularının değerlendirme sonuçları belli oldu.

 

2214-A Nedir?

Tübitak 2214-A Üniversitelerimizde bir doktora programına kayıtlı doktora öğrencileri ile Tıbbi Bilimlerde ülkemizde uzmanlık öğrencilerine araştırma ihtiyaçlarını yurt dışında bir araştırma ortamında çözmelerini sağlamak için verilen destektir.

 

Tübitak 2214-A Desteğinin Kapsamı Nedir?

Program kapsamında, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler alanlarında ülkemizde doktora programına kayıtlı doktora öğrencisi ile Tıbbi Bilimlerde ülkemizde uzmanlık öğrencilerine araştırma ihtiyaçlarını yurt dışında bir araştırma ortamında çözmelerini sağlamak için destek verilmektedir.

  • Destek süresi en fazla 12 aydır.
  • Destek hakkı kazanan araştırmacı,  kendisine tahsis edilen desteği, hak kazandığı tarihten itibaren 12 ay içinde kullanmak zorundadır.  12 ay içerisinde kullanılmayan destekler için hak talep edilemez.

 

Burs Miktarı Ne Kadardır?

Aylık burs miktarı Avrupa ülkeleri için en fazla 1.400 Avro, Diğer ülkeler için en fazla 1800 Amerikan doları olup, araştırmanın yapılacağı ülkeye ve gideceği kurumdan veya başka herhangi bir yerden destek alıp almamasına bağlı olarak BİDEB Değerlendirme ve Destekleme Kurulu’nca belirlenir. (bkz. ülkelere göre burs miktarları) Ödemeler üçer aylık dönemlerde bursiyerin bildirdiği yurt içinde veya yurt dışındaki bir banka hesabına yapılır. Gidiş-dönüş yol giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanır.

Bursiyerin Türkiye’deki danışmanına 2.000 TL’yi aşmamak üzere 1.000 TL/öğrenci Danışman Koordinatör ücreti ödenir.

 

Burs Süresi

En çok 12 aydır.

 

Akademikpersonel.org Tübitak Yurtdışı Doktora Sırası Araştırma Bursunu Kazananları Tebrik Eder.

Kazananların Tam Listesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu