Akademik Personel | 24 Mart 2019, Pazar

TÜBİTAK 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu

24 Temmuz 2017
TÜBİTAK 2017 Ödülleri Sahiplerini Buldu
       

TÜBİTAK’ın 2017 Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü’ne ilişkin değerlendirme çalışmalarının sonucunda, 4 bilim ve 11 teşvik ödülü verilmesi yönünde karar alındı.

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK), 2017 yılı TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü‘ne ilişkin değerlendirme çalışmaları sonuçlandı.

TÜBİTAK’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilim Kurulu tarafından bu yıl 4 bilim ve 11 teşvik ödülü verilmesi yönünde karar alındı.

Bu yıl özel ödül, hizmet ödülü ve TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü verilmedi. Türkiye’de yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunmuş hayattaki bilim insanlarına verilen “bilim ödülü” 50 bin lira, altın plaket ve ödül beratından oluştu, ödül sahiplerine ayrıca araştırma desteği de verildi.

Söz konusu ödülün sahipleri, “Temel Bilimler” dalında Reşat Apak ve Fatih Ömer İlday, “Mühendislik Bilimleri” dalında Ömer Civalek, “Sosyal Bilimler” dalında Sumru Altuğ oldu.

Çalışmalarıyla gelecekte uluslararası düzeyde bilime katkı sağlayabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış kişilere verilen, 20 bin lira, gümüş plaket ve ödül beratından oluşan “teşvik ödülü”nü almaya hak kazanan isimler ise “Temel Bilimler” alanında Şule Erten Ela, Filiz Kuralay, Önder Metin, “Mühendislik Bilimleri” alanında Serkan Eryılmaz, Çağrı Güngör, Tuğba Ölmez Hancı, Cem Sevik, Ali Rıza Yıldız, “Sosyal Bilimler” alanında Reşat Bayer, Seda Ertaç Güler, Ebru Kaya olarak belirlendi.

anadolu ajansı

       

BENZER HABERLER