Akademik Personel | 23 Ekim 2020, Cuma

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör Alacak

6 Ağustos 2019
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör Alacak
       

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 19 doktor öğretim üyesi, 11 doçent ve 8 profesör olmak üzere 38 akademisyen alımı yapacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

BirimiBölümüAnabilim Dalı/ ProgramıUnvanıAdediAçıklamalar
Fen-Edebiyat FakültesiTarihOrtaçağ TarihiProfesör1Ortaçağ Avrupasında bilim, teknoloji ve medeniyet tarihi alanında çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiFizikNükleer FizikProfesör1Atom çekirdeklerinde kritik nokta simetrileri üzerine çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisatİktisat TeorisiProfesör1Doçentliğini mikro iktisat alanında almış olmak ve
davranışsal iktisat, etkinlik analizi ve iç göç üzerine çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeMuhasebe- FinansmanProfesör1Doçentliğini finans alanında almış olmak. Bankacılık,
firma performansı ve firma değeri üzerine çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMekatronik MühendisliğiMekatronik MühendisliğiProfesör1Elektrik motorlarının tasarımı ve arıza tespiti üzerine çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiEbelikEbelikProfesör1Yenidoğan ve palyatif bakımla ilgili çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiBitki korumaEntomolojiProfesör1Entomoloji ve akaroloji alanlarında çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiToprak Bilimi ve Bitki
Besleme
Toprak BilimiProfesör1Toprak ve su koruma alanında çalışmaları olmak.
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerAğız, Diş ve Çene CerrahisiDoçent1
Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerProtetik Diş TedavisiDoçent1
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitim Programları ve ÖğretimDoçent1Çevrimiçi ortamlarda öğretimsel stratejilerinin kullanımı alanında çalışmaları olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTarihYakınçağ TarihiDoçent1Yakınçağ ve Yeniçağ Osmanlı Dönemi Tokat şehir tarihi üzerine çalışmaları olmak.
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriKelam ve İtikadı
İslam Mezhepleri Tarihi
Doçent1Son Dönem Osmanlı Kelamcıları üzerine çalışması olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiGıda MühendisliğiGıda TeknolojisiDoçent1Fermente ürünler ve fenolik bileşikler üzerine çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları Ve DoğumDoçent1Steroid ilaçların fetal kan akımına etkileri üzerine çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiBahçe BitkileriBağ Yetiştirme ve IslahıDoçent1Bağ yetiştirme ve ıslahı alanında çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiBahçe BitkileriMeyve Yetiştirme ve IslahıDoçent1Üzümsü meyveler yetiştiriciliği ve ıslahı alanında çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiBitki KorumaEntomolojiDoçent1Sistematik entomoloji ve bitki zararlıları ile biyolojik mücadele alanlarında çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiTarım EkonomisiTarım Politikası Ve YayımDoçent1Tarımsal örgütlenme ve çevre alanında çalışmaları olmak.
Beden Eğitimi ve Spor YüksekokuluSpor YöneticiliğiSpor Yönetim BilimleriDoktor Öğretim Üyesi1Engelli spor politikaları üzerine çalışması olmak.
Eğitim FakültesiEğitim BilimleriEğitim Programları ve ÖğretimDoktor Öğretim Üyesi1Eğitim programları ve öğretim alanında doktora yapmış olmak ve işyerinde öğrenme üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiTürkçe ve Sosyal Bilimler
Eğitimi
Sosyal Bilgiler EğitimiDoktor Öğretim Üyesi1Sosyal bilgiler eğitiminde tarih bilinci üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimOkul Öncesi EğitimiDoktor Öğretim Üyesi1Okul öncesi eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim FakültesiÖzel EğitimZihin Engelliler EğitimiDoktor Öğretim Üyesi1Zihin engelliler eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMakine MühendisliğiTermodinamikDoktor Öğretim Üyesi1Lisansüstü eğitimini makine mühendisliği alanında yapmış olmak ve güneş enerjisi ve nano akışkanların termofiziksel özellikleri üzerine çalışması olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiHarita MühendisliğiKartografyaDoktor Öğretim Üyesi1
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriDoktor Öğretim Üyesi1Doktorasını bilgisayar mühendisliğinde yapmış olmak ve akustik analiz üzerine çalışması olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisatİktisat TeorisiDoktor Öğretim Üyesi1İktisat anabilim dalında doktora yapmış olmak, refah teorisi alanında çalışması olmak
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriKur'an-ı Kerim
Okuma ve Kıraat İlmi
Doktor Öğretim Üyesi1Kıraat alanında yetkin olduğunu veya derece aldığını
belgelemek. Kuran-ı Kerim öğretimi alanında en az beş yıl akademik tecrübesi olmak.
İlahiyat FakültesiTemel İslam BilimleriTasavvufDoktor Öğretim Üyesi1Mevlevilik üzerine çalışması olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiEbelikEbelikDoktor Öğretim Üyesi1Lisans ve yüksek lisans eğitimi ebelik alanında, doktorasını kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanında yapmış olmak ve en az 10 yıl akademik
tecrübesi olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikte YönetimDoktor Öğretim Üyesi1Hemşirelikte doktora yapmış olmak, hemşirelikte yönetim alanında çalışması olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÇocuk CerrahisiDoktor Öğretim Üyesi1
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriDeri ve Zührevi HastalıklarDoktor Öğretim Üyesi1Androgenetik alopeside kardiyovasküler risk ve metabolik sendrom üzerine çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi BiyolojiDoktor Öğretim Üyesi1Pterjium genetiği alanında çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriFizyolojiDoktor Öğretim Üyesi1Tıp fakültesi mezunu olmak ve ilgili alanda tıpta uzmanlığını almış olmak.
Ziraat FakültesiTarla BitkileriÇayır Mera ve Yem BitkileriDoktor Öğretim Üyesi1Çayır, mera ve yem bitkileri alanında doktora yapmış olmak ve yükseköğretim kurumlarında ders verme
deneyimi olmak.
Ziraat FakültesiTarla BitkileriTahıllar ve Yemeklik
Baklagiller
Doktor Öğretim Üyesi1Moleküler bitki ıslahı alanında çalışmaları olmak.

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 19 doktor öğretim üyesi, 11 doçent ve 8 profesör olmak üzere 38 akademisyen alımı ilanı ile ilgili detaylar şu şekilde;

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

İstenilen belgeler Üniversitemizin http://www.gop.edu.tr adresinde mevcuttur.

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

Profesör kadroları için başvuru dosyaları (1 adet fiziki dosya ve 6 adet flash bellek içerisinde), doçent kadroları için başvuru dosyaları, (1 adet fiziki dosya ve 4 adet flash bellek içerisinde) Rektörlüğe ve doktor öğretim üyesi kadroları için başvuru dosyaları (1 adet fiziki dosya ve 4 adet flash bellek içerisinde) ilgili Dekanlıklara veya Müdürlüklere teslim edilecektir.

Müracaatlar şahsen olup, posta ile yapılan, eksik ve onaysız belgelerle yapılacak müracaatlar ile süresi içinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.