Akademik Personel | 01 Temmuz 2021, Perşembe

Tıp Fakültesine Veterinerlik Profesörü Vekil Dekan Oldu

15 Ağustos 2016
Tıp Fakültesine Veterinerlik Profesörü Vekil Dekan Oldu
       

Bolu’da, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından istifa eden Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk’ün yerine, Veterinerlik Fakültesi mezunu Prof. Dr. Erol Ayaz’ın vekaleten atanması sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

Darbe girişiminin ardından Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) çağrısıyla Türkiye’deki tüm üniversitelerin dekanları istifa etti. AİBÜ’de istifa eden 11 dekan arasında bulunan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Öztürk’ün yerine, Veterinerlik Fakültesi mezunu Prof. Dr. Erol Ayaz vekaleten atandı. AİBÜ Tıp Fakültesi bünyesinde Tıbbi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Deney Hayvanları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü olan Prof. Dr. Erol Ayaz’ın, Tıp Fakültesi’ne dekan olarak atanması sosyal medyada yoğun eleştiriye uğradı.

Uzmanlık alanı ’Parazitoloji’ olan Prof. Dr. Erol Ayaz’ın, rektörlük tarafından Tıp Fakültesi dekan adayı olarak YÖK’e sunulan üç kişilik listede yer aldığı, YÖK’ün bu üç isimden Ayaz’ı dekan olarak vekaleten atadığı öğrenildi.

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler