Akademik Personel | 21 Haziran 2021, Pazartesi

TIP Dil Sınavı 31 Ağustos’ta Yapılacak

3 Temmuz 2014
TIP Dil Sınavı 31 Ağustos’ta Yapılacak
       

TUS ve DUS sonucuna göre yerleştirme işlemlerinde adaylarda aranacak yabancı dil yeterliliğine yönelik TIPDİL sınavı yapılacak

Tıpta uzmanlık için yabancı dil sınavı (TIPDİL) 31 Ağustos 2014 Pazar günü Ankara’da Saat 10:00’da yapılacaktır. Başvurular 02-16 Temmuz 2014 tarihleri arasında www.tipdil.ankara.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Sınavlar İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak gerçekleştirilecektir.


TIPDİL SINAV KLAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ…


ADAYIN DİKKATİNE!

BAŞVURU YAPMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ YOL İZLENMELİDİR;

SINAV ÜCRETİ YATIRMA SÜRECİNDE BİR SORUN YAŞAMAMANIZ İÇİN, BU SAYFANIN ÇIKTISINI LÜTFEN YANINIZDA BULUNDURUNUZ.

YÖK Akademik Süreç İçin YDS’den Uzaklaşıyor 

1. SINAVA BAŞVURU SÜRESİ / YERİ / TARİHİ

TIPDİL SINAV BAŞVURUSU 02 TEMMUZ-16 TEMMUZ 2014 TARİHLERİ ARASINDADIR.

SINAV 31 AĞUSTOS 2014 TARİHİNDE SAAT 10:00 – 12:30 ARASINDA SADECE ANKARA’DA YAPILACAKTIR.

2. AŞAĞIDAKİ LİNKTEN “REFERANS NUMARASI” ALINMALI.

ADAYLAR, “REFERANS NUMARASI AL” LİNKİNE TIKLAYIP ADI SOYADI VE GEÇERLİ ELEKTRONİK POSTA BİLGİLERİNİ EKSİKSİZ DOLDURDUKTAN SONRA, “REFERANS NUMARASI AL” BÖLÜMÜNE TIKLAYARAK SADECE KENDİLERİNE TAHSİS EDİLEN REFERANS KODUNU BİR YERE KAYDETMELİDİR. BU KOD, BANKAYA SINAV GİRİŞ ÜCRETİ YATIRILIRKEN KULLANILACAKTIR.

REFERANS NUMARASI ERİŞİM SAYFASI: http://tipdil.ankara.edu.tr/basvuru

3.BANKA İŞLEMLERİ

SINAV BAŞVURUSUNU YAPABİLMEK İÇİN ÖNCELİKLE AŞAĞIDA VERİLEN HESAP NUMARASINA YUKARIDAKİ LİNKTEN ALDIĞINIZ REFERANS KODUNUZLA BİRLİKTE SINAV ÜCRETİNİ YATIRMANIZ GEREKMEKTEDİR. SINAV GİRİŞ ÜCRETİ 40 LİRADIR (havale ya da eft ücreti hariç). ADAYLAR, BU ÜCRETİ, ZİRAAT BANKASININ İNTERNET BANKACILIĞINDAN, HERHANGİ BİR ŞUBESİNDEN YA DA DİĞER BANKALARDAN EFT YOLUYLA YATIRABİLİRLER. SINAV GİRİŞ ÜCRETİ KESİNLİKLE BANKOMATLARDAN YATIRILMAMALIDIR. ÜCRET YATIRIRKEN, DEKONTUN AÇIKLAMA BÖLÜMÜNE MUTLAKA SIRASIYLA “+” İLE BAŞLAYAN REFERANS KODU, AD VE SOYADI YAZDIRILMALIDIR. AÇIKLAMA KISMI ŞÖYLE OLMALIDIR:

+ZQ7BF3 ALİ DENİZ

VEYA

ALİ DENİZ +ZQ7BF3

BU BİLGİLERİN DOĞRU YAZILDIĞINDAN EMİN OLUNUZ VE BANKA MEMURUNA MUTLAKA KONTROL ETTİRİNİZ. REFERANS NUMARASI, AD VE SOYADI BİLGİLERİ EKSİK, HATALI YA DA YANLIŞ SIRADA YAZILMIŞ DEKONTLARLA BAŞVURU İŞLEMİ YAPILAMAYACAKTIR.

BANKA BİLGİLERİ BAŞVURU SİSTEMİNE GÜNDE İKİ KEZ GİRİLMEKTEDİR. BU YÜZDEN; ADAYLAR SINAV GİRİŞ ÜCRETİNİ YATIRDIKTAN BELLİ BİR SÜRE SONRA (örneğin; sabah giriş ücretini yatırdıysanız, başvuru o gün saat 15:00’dan sonra, öğleden sonra başvurduysanız, saat 17:00’dan sonra) İNTERNET ADRESİNDEN SINAVA BAŞVURABİLİRLER.

SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKA BİLGİLERİ

BANKA ADI : ZİRAAT BANKASI

ŞUBE ADI : BAKANLIKLAR KAMU GİRİŞİMCİ

ŞUBE KODU : 2532

HESAP NO : 7064098-5027

HESAP SAHİBİ : ANKARA ÜNİVERSİTESİ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

IBAN NO : TR380001002532070640985027

4. TIPDİL SINAVINA BAŞVURU

YUKARIDA BELİRTİLEN ŞEKİLDE SINAV ÜCRETİNİ YATIRDIKTAN SONRAhttp://tipdil.ankara.edu.tr/sinav_kaydi SAYFASINAREFERANS NUMARANIZI VE SİSTEMDE KAYITLI E-POSTA ADRESİNİZİ GİRİNİZ VE “DEVAM >>” TUŞUNA BASINIZ.

EĞER ÖDEME BİLGİLERİNİZ SİSTEMİMİZE AKTARILMIŞ VE GİRDİĞİNİZ BİLGİLER DOĞRU İSE BAŞVURU SAYFASINA YÖNLENDİRİLECEKSİNİZ.

BAŞVURU FORMU SAYFASINDA YILDIZ İLE BELİRTİLMİŞ TÜM ALANLAR DOLDURULMALIDIR. BU FORMUN EKSİKSİZ DOLDURULMASINDAN ADAYIN KENDİSİ SORUMLUDUR. BURADA BELİRTİLEN BİLGİLERİN YANLIŞ OLMASI DURUMUNDA, ADAYIN BAŞVURUSU YA DA SINAVI İPTAL EDİLECEKTİR. BU YÜZDEN; DOLDURDUĞUNUZ BİLGİLERİ KONTROL ETMEK İÇİN “BİLGİLERİMİ KONTROL ETMEK İSTİYORUM” BUTONUNA TIKLAYINIZ. SONRAKİ SAYFADA GİRDİĞİNİZ BİLGİLER KARŞINIZA ÇIKACAKTIR.SON BİR KONTROL YAPTIKTAN SONRA BİLGİLERİNİZİN EKSİKSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ, “BİLGİLERİM DOĞRUDUR BAŞVURU İŞLEMİNİ TAMAMLA” BUTONUNA TIKLAYINIZ. (ANCAK BU BUTONA BASMAZSANIZ BAŞVURU SÜRESİ İÇERİSİNDE http://tipdil.ankara.edu.tr/sinav_kaydiSAYFASINDAN BİLGİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPABİLİRSİNİZ.) BU BUTONA BASTIKTAN SONRA BİLGİLERİNİZİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN BİR DAHA SİSTEME GİREMEYECEKSİNİZ.BAŞVURUNUZU BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZDE KARŞINIZA “TIPDİL 2014 ADAY NUMARANIZ” ÇIKACAKTIR. SINAV İLE İLGİLİ BÜTÜN İŞLEMLERİNİZİ BU NUMARA İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİNİZ İÇİN BU NUMARAYI SAKLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

5. SINAV KILAVUZU

AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK TIPDİL SINAV KILAVUZUNU İNDİREBİLİRSİNİZ.

6. SINAV GİRİŞ BELGESİ

ADAYLAR, SINAV GİRİŞ BELGELERİNE EN GEÇ SINAVDAN 10(ON) GÜN ÖNCE BU SAYFADAN ULAŞILABİLİR. ADAYLARIN ÇIKTISINI ALACAĞI SINAV GİRİŞ BELGESİNİ VE NÜFUS CÜZDANINI (YA DA GÜNÜ GEÇMEMİŞ PASAPORTLARINI) SINAVDA YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

7. İLETİŞİM BİLGİLERİ

elektronik posta: [email protected]

telefon: (0312) 600 01 30 Arama Saatleri: 09:00 – 12:00 ve 13:00 – 17:00

       

Kolay Hobiler